Весь наступний тиждень в Україні, буде присвячений тому, що медичні працівники і національні тренери з питань імунопрофілактики, поширюватимуть інформацію про вакцинацію дітей та профілактику тих захворювань, які можна попередити завдяки щепленню. Сьогодні серед батьків стає популярним відмова від щеплень, а в інтернет-мережі з’являються всілякі міфи і не підтверджена фахівцями інформація. Під час такого «Тижня імунізації» батьки зможуть отримати ефективні консультації з педіатрами, готовими відповісти на будь-які запитання. Сьогодні лікарі нагадують, що батькам слід пам’ятати і про такі серйозні захворювання, як туберкульоз, яким наразі — може захворіти кожен. Відсоток БЦЖ-щеплень від туберкульозу зростає, але для підтримки захищеної нації, такий відсоток повинен становити 95% всього населення України. Здійснення щеплень для дітей — типова практика в усіх європейських країнах, де кількість щеплень значно більша і складає до 17 ін’єкцій від різних хвороб, але не викликає особливих сумнівів. Сьогодні експерти закликають до здорового глузду, грамотного підходу для забезпечення здоров’я дітей і вирішення проблем саме шляхом профілактики.

Катерина Гурієнко, нац. тренер ЮНІСЕФ з питань імунопрофілактики

Защищает ли грудное молоко на 100% первом году жизни? Нет, не защищает от всего. Вызывают ли вакцины аутизм? Нет, не вызывают. Мифов, как правило, больше, чем той правдивой информации, на которую мама может опереться при принятии решений — делать своему ребенку вакцинацию или нет.

Ганна Луньова, гол. позаштатний педіатр деп. охорони здоров’я ОМР

Надо ли прививать детей самых маленьких? Надо. Надо ли прививать детей с хроническими заболеваниями? Надо, и они, получается, должны быть привиты в первую очередь.

Катерина Гурієнко, нац. тренер ЮНІСЕФ з питань імунопрофілактики

Именно в этом возрасте, до года, встречается наибольшее кол-во осложнений от заболеваний, если ребенок не привит и встречается с диким вирусом, развивается заболевание. Именно поэтому, во всех странах мира, во всех европейских странах, в Украине, основная масса прививок начинается в первый год жизни. Да, конечно, грудное молоко несет очень мощную иммунную защиту для ребенка, но, к сожалению, оно не может защитить, например, от таких инфекций, как столбняк, от таких инфекций, как коклюш. Коклюшная инфекция протекает очень тяжело, если мы говорим о детях 1-го года жизни — это остановки дыхания и это до 80% осложнения, соответственно — госпитализация ребенка. Именно поэтому говорим мамам : «Может быть стоит задуматься и верным путем будет задуматься о том, чтобы профилактировать такие серьезные осложнения и госпитализацию у своего ребенка.

Комментарии закрыты