У ресторан не приходять тільки для того, щоб пробувати їжу. Кожна трапеза повинна бути в задоволення, супроводжуватися бесідою і, звичайно ж, дотриманням певних правил етикету. Де, як не в Одеської Національної Академії Харчових технологій знають все про правила поведінки за столом і красивої подачі їжі. 1 грудня в навчальному ресторані ВИШу провели майстер-клас для курсантів Одеської національної морської академії.

Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ

Українська армія, український флот мають бути не тільки потужними, не тільки здатними захистити наші інтереси і незалежність. Але ці офіцери повинні бути вишуканими, досвідчене мають розбиратись в усьому. У тому числі і в харчових продуктах. 

Майбутнім офіцерам розповіли про те, як допомогти дамі сісти за стіл, правильно одягнутися на банкет, як тримати прилади та з якого келиха пити вино. Крім того що веделку потрібно тримати в лівій руці, ніж у правій, а келих з вином тримати за ніжку, існує ще дуже багато правил. Запам’ятати які варто, щоб не схибити в ресторані, на банкеті або офіційному прийомі.

Оксана Дишкантюк, декан ф-ту ресторанно-готельного бізнесу ОНАХТ

І, є прибори, фраже. З правої сторони і з лівої. Які основні правила потрібно запам’ятати: все що стоїть с правої сторони ви берете правою рукою, все що стоїть з лівої сторони ви берете лівою рукою. Починаєте споживати їжу, вам приносять справи в такій послідовності і в такій ж послідовності ви повинні брати прибори, починаючи з зовнішньої частини.

Який же майстер-клас без застосувань знань на практиці. Після лекції про етикет, хлопців попросили за стіл, а студенти факультету інноваційних технологій харчування і готельно-ресторанного бізнесу подали страви, котрі приготували власноруч. На закуску принесли рол з огірка з сирними кремом, потім, крем-суп зі шпинатом, а на гаряче — курку сувід, приготовлену за спеціальною технологією — в вакуумі. Таку їжу приємно не тільки коштувати, а й дивитися на неї. Кожну страву прикрасили і перетворили в кулінарний шедевр.

-Дуже смачне.

-А що особливого в ньому?

-Пікантний такий вкус сиру і огірка. 

— Ну, іменно скільки приборів повинно бути, як правильно користуватись ними всіма. Тому що, як правило, я був у ресторанах, давали дві пари приборів і більше не давали.

-Сейчас, в данный момент, очень много встреч с иностранцами. Допустим, если в будущем, будет такой же прием в ресторане с иностранцами, это очень полезно. Чтобы не выглядеть неловким. В каждом ресторане стоит много стекла, да? Лучше запомнить что большой бокал — для красного вина, поменьше — для белого. Тоненький, как показано, для шампанского, может быть глубоким. И, конечно, стекло для воды.

Цікаво, що заходи такого типу почали проводити з 2014 року, після стажування викладачів у Великобританії. Повернувшись після такого навчання, практика майстер-класів добре прижилася в Академії.

-Эти блюда разрабатываются нашими лекторами, нашими прекрасными лекторами. Это всё новое, много технологий использовано для приготовления этих блюд.

-Помимо того что мы это сами готовим, мы узнаем много новых людей, мы практические знания свою развиваем. Это дает свой опыт, можно так сказать.

Також, під час майстер-класу в Одеській Національній Академії Харчових Технологій розповіли, що не потрібно соромитися тренуватися навіть вдома з ножем і виделкою. Після таких занять набір приладів біля вашої тарілки в ресторані або на прийомі вже не здасться незрозумілим. Ми їмо  неодноразово і кожного дня, тож важливо отримувати від цього процесу максимальне задоволення — їсти спокійно і красиво.

Комментарии закрыты