6-го листопада православні шанують образ Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Це дивовижний образ Пречистої в оточенні стражденних, скорботних людей, а послані Нею ангели подають кожному по його нужді благодіяння. У храмі на честь ікони Божої матері «Всіх скорботних радість» святкове богослужіння здыйснив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.

Історія храму, як правило, починається з ікони та пов’язаних з нею чудесних знамень. Так і з храмом «Всіх скорботних радість». Ще в 19 столітті тут знаходився притулок скорботних Сестер. Це був не просто госпіталь, а богадільня. Усередині медичного комплексу був маленький храм на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Такий образ Пречистої найбільше відповідав даному місцю — богадільні скорботних Сестер. З часом богадільня була закрита, а от сам храм продовжував працювати. Примітно, що в 1946 році настоятелем цього храму був архімандрит Пімен (Ізвеков), майбутній Патріарх Московський і всієї Русі. У роки хрущовських гонінь одеський храм на честь ікони «Всіх скорботних Радість» був закритий. У 1997 році в будівлі колишнього храму новостворюваною церковною громадою почали здійснюватися богослужіння, потім була реставрація. Уже в 2000 році Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський, освятив відроджений храм ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». І вже 6 листопада 2015 храм святкує своє 165-річчя.

прот. Иоанн Гориа, настоятель храма

Сегодня по милости Божьей нашему храму «всех скорбящих радость» 165 лет. В этот маленький юбилей в наш храм прибыл святитель Одесской земли, митрополит Агафангел, где совершил Божественную литургию, преподал благословение всему народу. мы молились за мир в Украине, за стабильность, чтобы Господь каждому просветил сердце. душу, мысли, чтобы человек думал о небесном, о вечном, чем о земном тленном. всех с праздником!

Сьогодні цей невеликий, але затишний храм — один з найулюбленіших одеситами. Зусиллями настоятеля храму отця Іоанна і його дружини — матінки Світлани, тут створений особливий центр, в якому зібрані знедолені діти, що опинилися в різних сирітських закладах. Крім того, необхідну допомогу кожен, хто потребує може отримати в Марфо-Маріїнськоій обителі. При храмі працює і їдальня для малозабезпечених одеситів … Прихід храму на честь ікони «Всіх скорботних Радість» — це яскравий приклад милосердя на практиці.

Инна, прихожанка храма

Пресвятая Богородица нас всех очень любит. И мы пришли в этот храм, чтобы рассказать о своих проблемах, может у кого-то не слаживается жизнь. и я благодарна, что все пришли в этот храм помолиться, пришла сегодня помолиться Пресвятой Богородице, чтобы она помогла нам, чтобы все люди покаялись, чтобы еще людей больше приходили. Знаете, кризис, все тяжело, в меру что-то делается… я молю Господа, чтобы много людей сюда приходили.

Людмила, прихожанка храма

Это и наша защита, и наше спасение, и радость… все здесь соединено воедино. наверное, нужно ходить в храмы, потому, что в этом спасение.

Фотиния, инокиня

Все праздники матери Божьей важны — Казанской иконы позавчера был праздник, мы все там праздновали, сегодня тоже пришли праздновать Матерь Божью, попросить ее молитв, попросить ее заступления. Всех скорбящих радость — это очень о многом говорит. Скорбящих, болящих нуждающихся помощи матери Божьей, она всем помогает. Поэтому, люди приходят и слезно просят и получают просимое, я в этом не сомневаюсь. С праздником вас всех!

Ікона Божої Матері «Всіх скорботних Радість» особливо близька серцю православної людини. Це не дивно, адже протягом життя ми проходимо через втрати і труднощі, скорботи і печалі, хвороби і немочі. Вже в одному імені цієї ікони укладено розраду. Ми звертаємося до Богородиці, яка поспішає на заклик про допомогу, підтримуючи нас у випробуваннях, витираючи сльози та даруючи надію.

Комментарии закрыты