ДЕНЬ БИБЛИОТЕК

Охороняти культурну спадщину, розбиратися в літературі, любити знання і творчість — таким бібліотекарі Одеси бачать призначення своєї роботи. Напередодні свята зберігачів книг, міська влада привітала працівників бібліотек міста і висловила їм свою вдячність.

 

ФЕСТИВАЛЬ В БИБЛИОТЕКЕ

В одеській обласній універсальній бібліотеці імені Грушевського відбувся ХХІ обласний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського -«Відродження української державності: 2017 рік – Рік Української революції 1917 – 1921 років». Протягом двох днів історики, науковці, музейники, студенти історичних факультетів одеських ВИШів обговорювали основні питання українського державотворення, презентовали книги та книжкові виставки. Також лунали українські пісні. На урочистостях відкриття фестивалю побували наші кореспонденти.

 

КНИГА О ТИМЧЕНКО

Історик кінематографу, доктор філософії, дійсний член Української кіноакадемії, полтавчанін Сергій Гавриленко презентував в Одесі свій роман «Людина з Преображенської». Книга присвячена 165-річчю з дня народження Йосифа Тимченко — вченого та винахідника, який за довго до братів Люмєр створив оригінальний механізм для демонстрації  «рухомих картинок», тобто був фактично одним з першовідкривачів кінематографу. Автор роману Сергій Гавриленко завітав до нас у студію.

 

ИТОГИ БИЕННАЛЕ

З 26 серпня по 30 вересня в нашому місті проходила 5-я Одеська бієнале сучасного мистецтва «Зона турбулентності». До Одеси приїхали понад 100 художників з 32 країн світу. Експозиція цієї масштабної культурної події охоплювали найбільш великі виставкові майданчики міста.  30 вересня в музеї сучасного мистецтва Одеси відбувся підсумковий круглий стіл «Між глядачами і художниками: блиск і реалії українських арт-інстітуцій», в якому взяли участь командна дослідників ПінчукАрт Центру.

Комментарии закрыты