125-РІЧЧЯ ВІРИ ХОЛОДНОЇ

Легендарна актриса німого кіно Віра Холодна народилася 5 серпня 1895 року в Полтаві. Але її життя та творчість тісно пов’язані з Одесою. Саме тут вона стала знаменитою, тут вона знімалася у фільмах, давала благодійні концерти і саме тут завершився її короткий життєвий шлях. З нагоди святкування 125-річчя від дня народження зірки німого кіно на Одеській кіностудії відбулась театралізована програма «Ніч в музеї» . Організатори провели екскурсію кімнатами музею, розповіли найцікавіші подробиці з життя Віри Холодної. Відвідувачі стали свідками театралізованої вистави та подивились фрагмент останньої картини за участю Віри Холодної «Молчи грусть, молчи». Завершилось святкування виступом солістки Одеської філармонії Нелі Нечаєвої, яка до речі зіграла Віру Холодну в новому фільмі Ігоря Козлова-Петровського «Таємниця старого хронометру»..

ПАМ’ЯТНА ДОШКА ЮХИМУ БЕРЕЗІНУ

12 серпня на фасаді будинку №29 по вулиці Князівській (на розі  вулиці Кінної) була встановлена і відкрита меморіальна дошка пам’яті відомого радянського і українського артиста, нашого земляка, народного артиста Української РСР, Юхима Березина (Штепселя) .  Дует Тарапунька (Юрій Трофимович Тимошенко) і Штепсель (Юхим Йосипович Березин) користувався величезною популярністю і проіснував більше 40 років. Пам’ятна дошка встановлена за ініціативи Всесвітнього клубу одеситів; куратор проекту — Михайло Пойзнер, автор меморіальної дошки — Леонід Брук. На відкритті були присутні донька Юхима Йосиповича, а також, — зять, відомий актор Леонід Канівський.

ПЕРЕВИДАННЯ КНИГИ БАТЬКА

 У Всесвітньому клубі одеситів відбулась презентація перевидання книги «Останнє коло аду». Це розповідь радянського льотчика Юрія Цуркана про тяжку путь військовополоненого і в’язня німецьких концентраційних таборів. Донька автора Ванда доповнила книгу, видану в 1967 році, новими унікальними документами з архівів другої світової війни і фотографіями з сімейних альбомів.

 

 

 

Комментарии закрыты