Питання змін у нарахуванні субсидій не є новим; але населення не завжди миттєво сприймає зміни. Саме про зміни у порядку надання субсидій на сплату послуг ЖКГ і говорили 15 серпня у прес-центрі Одесит. Так постановою Кабінету міністрів України у квітні цього року були внесені певні зміни — в тому числі щодо спрощеного порядку надання населенню субсидій з відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги. Зокрема ці зміни торкаються монетизації. В даному випадку монетизація — це переведення у грошовий еквівалент не використаної субсидії на користування газом чи електроенергією.

Олена Китайська, директор Департаменту праці та соцполітики ОМР

И как поощрение, как один из стимулов экономного расходования ресурсов, вводится монетизация. То есть, те организации, которые предоставляют эту услугу, провели перерасчет, и районным управлениям социальной защиты были переданы списки людей, которые имеют не использованную субсидию, и которым эта субсидия может быть возвращена уже на счета людей — либо почтовыми переводами, как эквивалент денежный. То есть в размере оплаты либо 100 кубометров газа, либо 150 кВт электроэнергии. То есть максимальный размер — чуть меньше 700 гривен.

У прес-центрі також наголосили, що сьогодні субсидії є тим видом допомоги, що дисциплінує, оскільки людина, якій надано субсидію, обов’язково повинна сплачувати свою частину. Ставши учасником програми, людина автоматично є ним і надалі —  але лише в тому випадку, якщо в неї немає боргів.

Олена Китайська, директор Департаменту праці та соцполітики ОМР

И по новому положению при продлении с первого мая те люди, которые попали в списки имеющих задолженность за жилищно-коммунальные услуги, они не продлеваются автоматически. продление им будет проведено только тогда, когда они погасят свою задолженность по оплате жилищно-коммунальных услуг. Либо заключат договоры о реструктуризации на эти долги. И соответственно об этом предоставят информацию в районное управление социальной защиты.

Так важливим є не лише отримати субсидію на сплату послуг ЖКГ, але й постійно моніторити свій рахунок і вчасно вносити оплату, аби мати можливість користуватися програмою і надалі.

Комментарии закрыты