16 листопада на базі Центру судової комунікації Одеського регіону пройшла робоча зустріч журналістів міста Одеси та Одеського регіону із представниками судової влади та адвокатської спільноти. Захід був присвячений захисту прав журналістів, контролю щодо розслідування справ, пов’язаних з порушенням прав журналістів, та покращенню комунікації між ЗМІ, судовою владою, органами прокуратури та адвокатури. Як зазначив голова Національної спілки журналістів України, сьогодні існує досить тривожна тенденція щодо свободи слова в Україні загалом — і зокрема, щодо фізичної безпеки журналістів.

Сергій Томіленко, Голова Національної спілки журналістів України

То фактично з початку з 2017-го року загалом в Україні нами зафіксовано 160 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів. І якщо говорити про регіони, де нападають на журналістів, то відповідно лідером очевидним є столиця — Київ, Київська область; але вже друге місце йде у Одеси і Одеського регіону, якщо ми говоримо за географією там, де є проблеми, де є перешкоджання, де йдуть напади на журналістів. Відповідно, ми сьогодні говоримо, на жаль, констатуємо системну безкарність за напади на журналістів, бо відповідно відсутні на наше переконання прецеденти ефективних покарань нападників.

Присутні журналісти, на яких були скоєні напади, розповіли про розслідування їх справ — наскільки результативно і як довго це відбувається. Обговорення проблем під час заходу було емоційним — адже ситуація такого масштабу стосується не лише журналістів і суддів, але й тих органів, що розслідують справи. І вирішувати таку комплексну проблему можна лише разом.

Тетяна Гладишева, Комітет зв’язків судів зі ЗМІ і громадськістю

Все треба починати з того, що — хто розслідує? Як якісно розслідує? А потім вже казати, чи є у судів певні законні обставини, щоб виносити або вирок, або притягувати до адміністративної відповідальності. І за це ми дякуємо — за ваше розуміння.

За результатами зустрічі сторони вивели кілька шляхів вирішення цієї проблеми, серед яких — проведення заходів для навчання журналістів базовим поняттям юриспруденції, поширення серед журналістів Пам’ятки про правила поведінки представників ЗМІ та громадських організацій в судах тощо.

Комментарии закрыты