На одеській кіностудії художніх фільмів відбулась прем’єра картини одеського режисера  Ігоря Козлова–Петровського «Тайна старого хронометра». Показ цієї стрічки розпочав святкові заходи до сторіччя кіностудії, яке буде відзначатися наступного року. Історична повнометражна картина з детективним сюжетом розповідає про вченого та винахідника, який за декілька років до братів Люмьєр створив унікальний апарат для проекції «рухомих картинок». Одеський інженер Йосип Тимченко був фактично одним з першовідкривачів кінематографу.  Картина переносить глядача в різні часові періоди життя та діяльності винахідника. Але найцікавіший з них — знайомство головного героя з зіркою німого кіно Вірою Холодною, яка за тих часів знімалась в Одесі.

Режисер фільму Ігор Козлов – Петровський, який виступає і автором сценарію, розповідає через долю одного з перших винахідників кінопроектору Йосипа Тимченка про становлення вітчизняного кінематографу .

  Ігор Козлов-Петровський, режисер

сценарий писался совместно с Вадимом Костроменко. Его пол. Год уже нет. Но он сегодня с нами. Будет сомтреть эту работу, которая рассказывает о нашей истории нашого города, замечательных людях , о Вере Холодной, первых режисерах этой студии, о изобретателе Тимченко.

Головну жіночу роль, зірку німого кіно Віру Холодну грає естрадна актриса Неллі Нечаєва. Вона має багатий сценічний досвід, працювала в короткометражному кіно.  Але у великому серйозному фільмі бере участь вперше.

 Неллі Нечаєва, співачка, акторка

  роль для меня очень значима. Это не просто историческая личность. Это легендарная актриса. Актрису играть очень сложно. Как и королеву. Она была настоящей королевой своего времени и немого кино.

В історичній картині «Тайна старого хронометра» зайняті провідні драматичні артисти одеських театрів: Народні артисти України Микола Завгородній та Андрій Гончар, заслужені артисти України Анатолій Дріженко та Борис Смирнов, артисти балету.  Практично у всіх попередніх картинах режисера знімався Анатолій Індріцанін. І найчастіше  грав негативних персонажів. Цього разу виконує роль імпресаріо Віри Холодної.

Анатолій Індріцанін, актор

мы этот образ придумали. В литературе его нет.вот мы сыграли импресарио, который на Вере Холодной зарабатывает деньги.

Зйомки історичної картини проходили в університеті ім. Мечнікова, обсерваторії, оперному театрі, павільйонах Одеської кіностудії. Власне, стрічка присвячена 100-річчю кіностудії. І її премьерний показ розпочав святкові заходи до ювілею. Атмосферу Одеси часів зародження кінематографу відтворили молоді актори, які зустрічали публіку при вході в глядацьку залу.

Андрій Осипов, директор Одеської кіностудії

 Сторіччя буде через рік. Цей рік в очікувані ювілею. Ми за тиждень будемо святкувати 99-річчя з відкриття оновленого музею кіно. Освітлювальної техніки. Проведемо нагородження. І відкриємо початок святкування 100 одеської кіностудіїї

 На при кінці серпню цього року в рамках міжнародної програми «Одеса іде в гості» в голландському місті Роттердам буде показано новий фільм «Тайна старого хронометру», повідомила перед преьерою директор департаменту культури та туризму Тетяна Маркова.

Тетяна Маркова, директор департаменту культури та туризму ОМР

готовятся субтитры на английсокм языке. Это очень хороший старт. Слава одесского кинематографа должна возрождаться. Надеемся. Что это первые шаги

Побажаємо новому одеському фільму щасливої екранної долі!

 

 

Комментарии закрыты