10, 17 червня та 1 липня в Одеському театрі опери та балету відбудуться прем’єрні покази опери Глюка «Орфей і Еврідіка» в режисерській постановці Павла Кошки. За диригентським пультом – Ігор Чернецький. Про своє бачення цієї вічної історії кохання автори нової постановки розповіли журналістам на прес-конференції. Подробиці — в сюжеті.

Вперше в одеському театрі опери та балету буде поставлений твір німецького композитора Кристофа Глюка «Орфей і Еврідіка». Це дуже цікава новина для публіки, тому що в цьому стилі ближче до бароко в нашому театрі немає традиції виконання опер, зауважив диригент-постановник вистави Ігор Чернецький.

Ігор Чернецький, диригент-постановник

 є багато редакцій цієї опери. Ми взяли за основу італійський варіант. Щоб ми могли у нас в Одесі запрошувати контр-тенорів. Вистава буде мати свій розвиток, перспективу

Античний сюжет про віддану любов Орфея і Эвридики — один з найпоширеніших в опері. Але автори одеської концепції вирішили відтворити цю історію з врахуванням технологій, темпо риту сучасного життя.

Павло Кошка, режисер-постановник

Орфей хочет вернуть свою любовь. Там помогают ему Боги. У нас в 2018 есть масса технологий, которые стремяться заметить какие-то его функции. Я в руках держу очки виртуальной реальности, с помощью которых Орфей спускается в виртуальный ад.где достает Эвридику.

Ця історія буде зрозуміла і сучасній людині, і не відходить від смислів і сюжету основного міфу, говорить режисер-постановник Павло Кошка. Таким чином автори приблизили цю оперу до сьогодення .

Павло Кошка, режисер-постановник

 Мы сделали для васвідкритий фінал, чтобы после спектакля пообщаться со зрителями. Как они относятся к нему- хэппи-энд или нет. Такой вопрос для зрите лей.

В новій поставці крім солістів опери та оркестру театру, залучені  хор  і артисти балету. В якості хореографа -постановника був запрошений Олексій Скляренко.

 Олексій Скляренко, хореограф-постановник

здесь можно рассматривать идею, как Орфей возрождает , проходя через свою. собственный ад, эту любовь к Эвридике. Здесь широкое поле для фантазии и поиска пластики ихореографии.

Лаконічна сценографія в свіжих тенденціях європейських вистав. Неочікувані повороти режисерської думки.  Сучасна хореографія.  Прем’єрні покази опери Глюка «Орфей і Еврідіка» 10, 17 червня та 1 липня в Одеському театрі опери та балету.

 

 

 

Комментарии закрыты