Заступник Одеського міського голови і директор департаменту фінансів Одеської міської ради Світлана Бедрега провела 10 листопада спеціальну зустріч зі ЗМІ, на якій детально роз’яснила складові бюджету Одеси на 2018 рік. Проект вже схвалений виконкомом міськради і його будуть приймати на депутатській сесії взимку.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
Весь ноябрь и часть декабря есть время для того, чтобы депутаты, депутатские фракции, предложения от общественности направлялись. И это очень хорошая практика.

Відповідно до Бюджетного кодексу міський бюджет повинен бути прийнятий до 25 грудня поточного року незалежно від прийняття державного кошторису. На 2018 рік планується визначити доходи бюджету у розмірі 8 мільярдів 340 мільйонів 950 тисяч гривень, а видатки майже 8 мільярдів 15 мільойонів гривень. Основні зміни в бюджеті на 2018 рік торкнулися не прибуткової частини. Прибуткова частина сформована за тими ж принципами і з тими ж податками, які були і в 2017 році. Зміни стосуються видаткової частини.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
Со следующего года предлагается передать на местные бюджеты компенсацию по оплате льгот на жилищно-коммунальные услуги. У нас сегодня действует законодательство, согласно которому льготы и субсидии рассматриваются как нераздельная субвенция из госбюджета. На следующий год предлагается субсидии оставить за государством, а льготы передать на местный бюджет. 

Бюджет Одеси на наступний рік передбачає додаткові витрати за цією статтею 300 мільйонів гривень.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
Но это еще не все. В проекте Закона о госбюджете есть статья о том, что кредиторская задолженность, которая образуется на 1 января 2018 года по льготам, также компенсируется за счет местного бюджета. Да, эти деньги у нас есть. Но при этом мы тогда на 300 миллионов не отремонтируем дороги, не сделаем ремонт в учреждениях социальной и культурной сферы.

Другий важливий момент, який стосується зростання видаткової частини бюджету Одеси на наступний рік, пов’язаний з проведенням першого етапу медичної реформи в державі. Він потребує значного збільшення витрат міста на медичні заклади.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
На следующий год мы планируем за счет своих средств почти 340 миллионов или увеличение в 2,7 раза.

При цьому Світлана Бедрега підкреслила, що 2 головні пріоритети для бюджету міста лишилися без змін. Це розвиток Одеси і всі програми, направлені на нього, які продовжать повністю фінансуватися: програма «Рівність», програма соціальної зайнятості, підтримки СОНів та інші. І найголовніша за пріоритетом програма підтримки соціально незахищених верств населення Одеси — не тільки лишається, але й її фінансування зростає.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
Мы видим, что расходы на данную программу по сравнению с расходами на начало 2017 года, мы увеличиваем на 56 миллионов.

Детально ознайомитися з проектом бюджету міста на новий рік всі бажаючі можуть на офіційному сайті Одеської міської ради.

Комментарии закрыты