Ось що не так вже й давно писалось про «Червоні Зорі»: «санаторій розташований в мальовничому парку на березі моря, в одному з найпопулярніших приморських районів Одеси. Здравниця працює цілий рік і розрахована на 500 місць. Санаторій спеціалізується на лікуванні захворювань серцево-судинної, нервової систем. Пропонує різноманітні види лікувальних ванн — мінеральні, хвойні, скипидарні, йодобромні, шавлієві»… Ми все це втратили, на жаль, а що можемо отримати натомість?

Костянтин, місцевий житель
В течении 3 дней разобрали все из зданий, приходили с тележками бомжи, наркоманы. Чтобы был вид, что разруха. Наверно, хотят застроить. До этого был нормально функционирующий санаторий. Теперь все, теперь ничего нет.

Нещасний вид мають зруйновані корпуси, велика їдальня, в якій ще висять, здається, глиняні, розбиті люстри. Натура для «Сталкера», не інакше. «Немає господаря», скажуть багато, але господар є. І навіть не один, а відразу два — «Укрпрофоздоровниця» та будівельна компанія, яка вже заявила свої права. Про це розповіли представники «Національного опору», які переймаються долею «Червоних Зір» і тривалий час на громадських засадах виставляли тут охорону від мародерів.

Владислав СКОРОБОГАЧ, інформаційний референт «Національного опору»
Ситуация, когда мы ею заинтересовались, произошла приблизительно 2 года назад. Тогда выселили последних людей, и замдиректора сказал, что у санатория задолженности по коммунальным платежам и по всему остальному. Самое печальное в этой ситуации то, что когда мы зашли, в последнем корпусе было большое количество свежей мебели, 5 этажей свежей мебели. В том числе ортопедические матрасы и т.п. Теперь этого нет, они просто распахнули дверь, сняли госохрану, ГСО.

Вже дві сесії Одеської міської ради, остання і передостання, розглядали питання про майбутнє «Червоних Зір». Мабуть, для деяких депутатів це тільки й є, що «питання порядку денного», не більше. Черговий приречений санаторій.

Андрій ГРУШЕЦЬКИЙ, начальник штабу «Національного опору»
У «Будлайф инвест» чудесным образом появились документы на эту землю, показать их они не могут. Идут суды, и последним успехом можно назвать наложение ареста на санаторий — перед сессией. Известно, что позапрошлая сессия дала добро на проектную документацию будущего жилмассива, на этой сессии должны были отдавать землю. В связи с тем, что мы добились ареста, землю не отдали и вопрос сняли  повестки дня.

Владислав СКОРОБОГАЧ, інформаційний референт «Національного опору»
На сегодняшний день ситуация такая: «Укрпрофздравница» — истец, дело рассматривает Приморский суд, судья Ершова, они оспаривают договор купли-продажи с «Будлайф инвест». Сейчас удовлетворено ходатайство об аресте данного недвижимого имущества, а также экспертизы договора купли-продажи.

Людмила, місцева жителька
Эти здания строились на моей памяти, моя мама работала в «Одесстрансстрое». И эти здания строились на наших глазах, так что они не такие уж и старые, будем так говорить. По всей видимости, «Красные Зори» ждет та же участь, что и санаторий имени Чувырина, и другие исторические объекты Одессы. Не могу сказать, специально это или нет. Но схема уничтожения зеленых зон, исторических мест, наверно, одна и та же.

Що буде там, де нещодавно значився «мальовничий парк на березі моря, в одному з найпопулярніших приморських районів Одеси»? Зараз це залежить від судової влади, від міської влади, від «Укрпрофоздоровниці». Але остання в Києві, а ми же — місто, ми — одесити! Наша знімальна група обійшла Фонтан — і ніхто не сказав «Бажаю тут бачити висотку». Так, може, будемо вирішувати питання в інтересах громади, а не за «порядком денним»? Може, вже досить любити Одесу на відстані, або із іншої країни, або за інших часів? Може, вже досить ностальгувати за минулим, а треба любити те, що ми робимо нині й передаємо в майбутнє?

Комментарии закрыты