На базі Одеської національної академії харчових технологій відбувся науково-практичний семінар «Особливості експортування продовольчої продукції у країни Європи». Також для учасників семінару пройшла екскурсія лабораторіями ОНАХТ. Метою семінару було інформування щодо підтримки українських сільськогосподарських товаровиробників та агропродовольчих компаній у пошуку європейських ринків збуту, входження, закріплення та розширення діяльності на них. Ініціювали проведення семінару Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», проект «Агроторгівля України» та безпосередньо Одеська національна академія харчових технологій.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Одесская национальная академия пищевых технологий открыта к диалогу с промышленниками, бизнесменами, с различными организациями и другими странами. Потому что это вписывается в нашу миссию — разрабатывать научно-обоснованные технологии и готовить кадры для длительной, качественной и здоровой жизни человека.

Ректор ОНАХТ Богдан Єгоров підкреслив: «У нас 4 інститути, понад 40 спеціальностей, понад 130 освітніх програм — і все, що ми робимо, спрямоване на поліпшення життя людини». Також Богдан Вікторович на зустрічі, учасниками якої стали підприємці та науковці, чиновники і партнери-консультанти з Європи, — назвав три найголовніші теми, які сьогодні актуально обговорювати.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Первая тема — мы хотели бы экспортировать не сельскохозяйственное сырье, а высокотехнологичные продукты, наукоемкие продукты. Второй вопрос касался квот. Они, насколько я знаю и бизнес это подтверждает, выбираются уже в январе-феврале. Евросоюз так широко распахнул объятия, но только в узкую щель позволяет украинским товарам заходить на свои рынки. И третий вопрос касался стандартов потому, что в этой области мало что известно. А мы хотим иметь стандартизированную продукцию, быть уверенными в ее безопасности.

Почесним учасником заходу став німецький експерт, координатор проекту співпраці України з Євросоюзом з питань зростання обсягів експорту агропродукції «Агроторгівля України» Андре Піллінг. Він розповів, що представляє проекти Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, які стосуються взаємодії науки і освіти, влади і бізнесу щодо експорту продовольчої продукції.

Андре ПІЛЛІНГ, керівник проекту «Агроторгівля України»
Академія харчових технологій є одним із самих важливих інститутів, де відбувається підготовка молодих людей, які в майбутньому можуть бути задіяні в міжнародній торгівлі. Наш проект є одним з 4-х проектів німецького міністерства до української сторони. Цей день, безумовно, мав настати, і ось сьогодні ми координуємо зусилля для обговорення можливостей міжнародної торгівлі України.

Андре Піллінг виступив на семінарі з доповіддю «Експорт українських товарів у Німеччину та ЄС – шанси та виклики». У якій торкнувся питань покращення політичного діалогу щодо аграрної торгівлі, відповідності продуктів харчування в Україні вимогам експорту тощо.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Мы благодарны специалисту Андре Пиллингу, который возглавляет агропроект Украины, скажем так, по интенсификации экспорта пищевых сельскохозяйственных продуктов в Германию. Главная его цель — ознакомить украинских производителей с теми требованиями, которые сегодня существуют в Евросоюзе, прежде всего, в Германии.

На семінарі «Особливості експортування продовольчої продукції у країни Європи», який відбувся на базі ОНАХТ, з доповідями також виступили та представили власні напрацювання науковці-співробітники академії та топ-менеджери великих компаній харчової галузі.

Комментарии закрыты