В Україні урочисто завершилася спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді. Національна школа суддів України провела спецпідготовку «суддів нового покоління» в 6-ти містах країни, серед яких була і Одеса. В нашому місті фінальний захід відкрив директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Валерій Левенець. З вітальними промовами виступили проректор з науково-дослідницької роботи Національної школи суддів Наталія Шукліна, заступник голови П’ятого апеляційного адміністративного суду Ніна Вербицька, суддя Одеського апеляційного господарського суду, голова Комітету з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Ради суддів України Галина Діброва та суддя Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва.

Валерій ЛЕВЕНЕЦЬ, директор Одеського РВ НШСУ
Завдяки суддям-викладачам слухачі отримали не лише знання, але й вміння та навички, якими володіють самі судді. Тому я вважаю, що слухачі максимально підготовлені для роботи на посаді судді.

За результатами навчання 2-і групи Одеського регіонального відділення, розташованого в адміністративній будівлі Південно-західного апеляційного господарського суду, окрім отриманих свідоцтв про закінчення навчання, — ввійшли в трійку найкращих груп по Україні! Й викладачам, й одеським слухачам є, чому радіти.

Освіта була, є і завжди буде базою, міцним фундаментом для стабільного розвитку суспільства. Всім відомо, що шлях до суддівської мантії — це непросте та довготривале випробування. Суддя проходить не один рівень підготовки, починаючи від базової школи і завершуючи кваліфікаційним іспитом у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

Навчання в Національній школі суддів є черговою сходинкою, де протягом 9-ти місяців готуються висококваліфіковані кадри для системи правосуддя. Національна школа суддів України закладає в кожному кандидатові необхідні якості майбутнього судді, вона забезпечує синергію міжнародного і вітчизняного досвіду, комунікацію з суддями — майбутніми колегами, що є дуже важливим на етапі навчання.

Валерій ЛЕВЕНЕЦЬ, директор Одеського РВ НШСУ
Всього були задіяні 73 викладачі, в основному судді. А також 4 фахівці зі спеціальних предметів: українське ділове мовлення, психологія, інші. І як свідчить попередня наша підготовка, а ми провели вже одну підготовку, — всі наші слухачі успішно здали екзамен Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

Очікування суспільства від представників цієї професії дуже високі, тому майбутнім суддям вкрай важливо навчитись, а вже практикуючим суддям зберегти, — основоположні якості для здійснення правосуддя: професіоналізм, суддівську незалежність і безсторонність!

Захід в Одесі розпочався привітаннями, напутніми промовами від представників суддівського корпусу, викладацького складу і міжнародних експертів. А закінчився врученням свідоцтв про проходження спеціальної підготовки, які є безумовним підтвердженням готовності кандидатів до проходження останнього іспиту перед початком суддівської кар’єри.

Комментарии закрыты