Українсько-канадський Проект підтримки судової реформи в Україні діє останні 4 роки й охоплює співпрацею ключові судові інституції та декілька пілотних регіонів. Комунікації судової влади — важливий напрямок Проекту, тому в його рамках 6 березня в Центрі судової комунікації Одеської області відбувся комунікаційний тренінг для прес-секретарів судів Одещини. Тема зустрічі — «Кризові комунікації, стратегічні комунікації та кампанії».

Валерій ОЛІЙНИК, провідний експерт проектів Посольства Канади в Україні
Зростання довіри до судів, до судової системи, до правосуддя і є одною з головних цілей Проекту підтримки судової реформи в Україні. Проект фінансується урядом Канади і виконується двома канадськими структурами. І ми раді, що Одещина, судова система Одеської області є одним з ключових партнерів цього проекту.

Співпраця у межах Проекту має головні пріоритети: створення належних умов для підвищення ефективної діяльності системи правосуддя та зміцнення довіри до судової влади України.

Дмитро ШИНКАРУК, координатор Проекту підтримки судової реформи
Проект наш працює заради громадян, заради покращання доступу до правосуддя. Коли люди будуть розуміти, що суд це не якесь страшне місце, а місце, де вони можуть захистити свої права, що суд людською мовою пояснює, як він здійснює правосуддя, — це буде сприяти і демократизації суспільства, і прозорості судової влади.

Практично неможливо уникнути чи попередити кризу, але бути готовим до неї потрібно. Присутні на тренінгу прес-секретарі судів Одеси, Чорноморська, Білгорода-Дністровського, Тарутине згодні з тренером у цьому питанні й навчаються професійним підходам до кризових комунікацій.

Арина САТОВСЬКА, директор агенції Republik, тренер
Ми будемо дивитись на три типи судових комунікацій підчас криз. Найбільшу увагу приділимо питанню репутаційних загроз і ризиків. Будемо дивитись на ситуації не суто в Одеській області, а на ті, які стосуються певних суддів, про яких було повідомлено про скоєння ДТП чи іншу неетичну поведінку. Ми будемо також розглядати ситуації з резонансними справами тому, що кожна така справа містить певний елемент ризику комунікаційного. І від професійності прес-служби залежить, наскільки буде довіра до суду підчас розгляду.

Дмитро ШИНКАРУК, координатор Проекту підтримки судової реформи
Вирішили зробити експеримент — запросити експерта з досвідом в PR, в журналістиці, в стратегічних комунікаціях для того, щоб відпілотувати це в наших пілотних регіонах. А потім через Національну школу суддів України розповсюдити цей досвід на всю Україну.

7 березня тут же, у Центрі судової комунікації Одеської області, в рамках Проекту підтримки судової реформи в Україні, відбудеться комунікаційний тренінг вже для журналістів Одеської області — на тему «Судова журналістика, креативні способи залучення громадськості».

Комментарии закрыты