Холст, масло, експресія, любов до Одеси — це Андрій Коваленко. Виставка його живопису під назвою «Прогулянки Одесою» відкрилась у Всесвітньому клубі одеситів. У досить молодого художника за плечима вже участь в багатьох українських і декількох міжнародних виставкових проектах. Але у цьому клубі за його творчістю уважно слідкують, і вже вдруге радо пропонують глядачам поринути в особливий світ Андрія Коваленка.

Євген ГОЛУБОВСЬКИЙ, віце-президент Всесвітнього клубу одеситів
Это хорошее ощущение города человеком, который любит его и видит его, отлично от того, как показывали его художники Южнорусской школы, импрессионисты. Он экспрессионист, он жесткий художник. И нам интересно увидеть Одессу его глазами.

Андрій Коваленко — син корифея одеського живопису Юрія Коваленка й художниці Світлани Коваленко-Шведовой. Як говорили присутні на відкритті, в його генах краса, в його крові любов до міста.

Григорій БАРАЦ, директор Всесвітнього клубу одеситів
Он понес с собой дальше гены и Светланы, и Юрия. Но он внес что-то такое новое, что совершенно привлекает. Я уже лично отобрал 2 работы, на которые положил глаз:)

Коли дивишся зблизька, то поринаєш у мозаїку мазків, що затягують, проникають один в інший. Відійдеш на крок — і ось, воно, знайоме: «Дахи», «Кошатнік», «Рибний ряд», «Дворик», «Спекотний серпень». Такі одеські назви. «Ця виставка — моє ставлення до рідного міста, ділюся з глядачем любов’ю до Одеси», — говорить художник Андрій Коваленко. І на питання про назву виставки «Прогулянки Одесою», чому не «по Одесі» — відповідає так.

Андрій КОВАЛЕНКО, художник, член НСХУ
«Прогулки Одессой» потому, что одессит на самом деле Одессой живет, Одессой ходит, Одессой гуляет. Это туристы гуляют по Одессе, а одессит живет Одессой. Я могу брать паузу, искать сюжеты, опять гулять по городу с фотоаппаратом, карандашом, бумагой. И вновь в бой, вновь в работу.

«Бурлить, кипить і вдається — те, що бачить глядач». А побачити «Прогулянки Одесою» Андрія Коваленка, нагадаємо, зараз можна у Всесвітньому клубі одеситів.

Комментарии закрыты