Історія села Переможне Одеської області, в якому люди ось уже понад 35 років живуть без дороги, продовжує розвиватися. 5 березня жителі вже в третій раз за останні кілька тижнів зустрілися з чиновниками. У залі засідань Лиманської районної адміністрації звучали питання на які три десятка років у Переможному не можуть отримати відповіді: коли побудують дорогу, скільки це буде коштувати і чому замість того щоб давно їздити напряму до Одеси, життя цілих поколінь проходить в електричках і на об’їзній дорозі. Майдебура Микола Петрович — голова Красносільської ради до якої відноситься село Переможне на зустріч не з’явився, тому з проблемами села особисто розбирався голова Лиманської районної адміністрації — Василь Приймак.

-Николая Петровича нет, дороги нет! Всё, значит это не в вашей компетенции, но Николай Петрович каждый раз приезжал и говорил, что мы будем её строить.

-Гречку раздав, газ в селе будет.

Олеся, мешканка Переможного 

Они объясняют…вот мы говорим, 35 лет при власти Майдебура Николай Петрович, но они объясняют что это не 35 лет было в их компетенции. То есть сейчас, когда появилась громада, сейчас они это могут делать. Раньше это было не в их компетенции, это было за пределами села.

Олег, мешканець Переможного

Этих 5 километров, как будто мы в космос летим! Со стороны Николай Петровича была такая интересная программа, очень смешно. Сделать наземный трамвай, каждый раз, когда вспоминаю — смеюсь!

Основна перешкода для побудови нормальної дороги — відсутність проектно-технічної документації. Без неї чиновники навіть не можуть сказати скільки буде коштувати дорога. Однак, навіть приблизні підрахунки в 100 мільйонів вражають.

Василь Приймак, голова Лиманської райдержадміністрації

Питання в іншому, жителі села Переможного хочуть, щоб їм побудували нову дорогу — від Переможного до Куліндоровських дач. На сьогодні такої дороги немає взагалі, ні проекту, нічого. Але вона передбачена схемою районного планування. Тобто, на перспективу ця дорога запланована. Якщо 5 кілометрів протяжність цієї дороги, згідно листа Укравтодору…вони дали що в 16 році вартість будівництва одного кілометру дороги 4-ї категорії, коли проїзна частина 6 метрів, по 3 метри в каждий бік. Вартість одного кілометру — 20 мільйонів гривень, враховуючі 5 кілометрів — це більше 100 мільйонів гривень. 

Щоб прокласти шлях з Переможного в Одесу, потрібно вирішити і ситуацію з пайовиками, які близько 10 років тому отримали земельні ділянки прямо на території дороги в селі.

Олег, мешканець Переможного

Была распаевка, но дорогу никто не учитывал, к сожалению. Даже когда сельский совет делал распаевку, это была распаевка через ссоры, крики и прочее прочее. И никто не учел промежуток этой дороги, к сожалению. И получается что сейчас препятствие — это земельные участки.

Якщо їхати прямо, Переможне знаходиться всього в 15 хвилинах від Селища Котовського. Однак, поки що в селі проблема викликати навіть швидку або поліцію. Поїздка в місто на роботу або школу перетворюється на справжнє випробування. Легкова машина застрягне в бруді та болоті, тому доводиться йти на електричку або їхати зайві 50 кілометрів в об’їзд.

Олеся, мешканка Переможного 

Вы знаете, эта дорога, это…Если сделают дорогу, я уверенна что…я сейчас скажу за всех — мы будем самыми счастливыми людьми на свете. Потому что 10 минут соединения с городом, это те же кружки для деток, это те же школы, это те же садики, это нормальные магазины. Это цивилизация.

Анатолій, мешканець Переможного

Если нас чиновники не заметят, мы будем идти дальше, будем перекрывать дороги. Потому что уже жить дальше так невозможно. У меня вчера заболел ребенок, я боялся вызвать скорую. Потому что скорая, реально, она приедет в течении двух часов, если не больше, она будет ехать по кругу. То есть, вчера проходили грузовые машины, которые застревали в этой дороге. Уважаемые чиновники, если вы нас видите, заметьте нас, пожалуйста, заметьте. Мы — люди, мы — украинцы, мы хотим, чтобы наши дети жили в цивилизации и жили нормально, как все. Сделайте нам дорогу. Сделайте нам детский садик. Увидьте нас, заметьте нас, пожалуйста.

Життя в селі Переможне — це практично крик про допомогу. І хоча зараз певні зрушення все-таки є, однозначно стане видно тільки тоді, коли вперше за 35 років люди зможуть нарешті проїхати по справжній дорозі в Одесу.

1 комментарий

  • ГЕОРГИЙ 3 лет назад

    КИТАЙСКУЮ ТАТЬЯНУ СПРОСИТЕ . ОНА ВИНОВАТА В ТОМ ЧТО ВЫ НЕ ИМЕЕТЕ ДОРОГИ . КОГДА РВАЛАСЬ К ВЛАСТИ . У МАЙДЕБУРЕ НА СЕССИЯХ РВАЛА ТЕЛЬНЯШКУ . ГОВОРИЛА О ТОМ ЧТО ГАРАНТИРУЕТ ДОРОГУ .

Комментарии закрыты