Ольга Лапшина, кореспондент
Пухнасті, кумедні, але самотні, в Одесі проходить третій Home me fest.
Мета заходу — допомогти чотиралапим знайти новий дім, а також зацікавити одеситів проблемою безпритульних тварин


26 травня на фестивалі було представлено близько ста шістидесяти собак та кішок. Безпородні , проте як і будь-які  істоти — вони потребують любові та турботи.  Тому всі охочі мали змогу погладити та поспілкуватися з тваринами, а  тих, хто наважився  забрати тварину додому, чекала співбесіда  та процедура реєстрації .

Наталія Орловська, організатор
Чтобы забрать животное нужно пройти несколько этапов ответственности, первый — это собеседование с куратором, оно проходит сразу после того, как вы поняли, что это животное ваше. Кошка или собака, увидели эти глаза, не можете уже отказаться и поняли, что да. Вы собеседуетесь с куратором животного и если он дает добро, подписываете договор, обязательно для этого иметь гражданский паспорт нужно, проходите регистрацию животных и получаете жетон , это айди номер.

Як додала організаторка —   жетон стане в нагоді, якщо тварина загубиться. До речі,  першим його отримав чотирьохмісячний пес Мухтар.  Перед цим його знайшли на вулиці розірваного собаками та вилікували у притулку «Рукавичка»

А он такой хорошенький . Нравится? Да. Давай купим сейчас , давайй, Ну давай. Спроси можна да? А можно купить его?  Можно не только купить, а вязть в  хорошие свои руки друга. Это будет твой дружок? Да! Я не буду его обижать Нет, так ты ж не будешь, это ж видно

Мама маленького Олександра Ксенія собаку побачила на сайті glad.pet — онлайн сервісі, створеного  для прилаштунку тварин. Проте вирішила забрати тварину саме під час фестивалю, показавши всім добрий приклад.  Для її сина новий друг був сюрпризом, адже хлопчик до останнього не знав, що їде за собакою.

Ксенія Браславець,  учасниця заходу
ему 4 месяца, он очень обоятельный , добрый , жизнерадостный малыш , который надеючь станет настоящем другом моему ребенку

Олександр, учасник заходу
Тем, что он такой хороший , маленький и добрый , он очень обоятельный и очень хороший

Співбесіда з куратором тварини — не проста формальність. Важливо, аби нові господарі були відповідальними та надійними , а також мали фінансову можливість для утримання чотирилапого.  Має значення  і взаємодія, яка відбувається між твариною та потенційним господарем,  адже пухнасті мають здатність відчувати людей. Проте у випадку з Мухтаром усе склалося добре.

Віра Тимошевська, притулок «Рукавичка»
Люди понравились, мы просто так не отдаем , у меня сейчас хотели взять двые собаки еще две, мы не отдали
Когда бабушки лет 70 -80, она хочет собачку брать, ну опасно потому, что ну бабушки не вечные понимаете, а собачка останется , у меня много собак , которые выброшены наследниками.

Усі тварини перед початком фестивалю пройшли ветеринарний огляд з метою безпеки.  А після того, як вона потрапляє додому важливо за нею поспостерігати,  адже перший тиждень  — адаптаційний, а в разі якихось порушень спеціаліст рекомендує звертатися до клініки.

Анна Вінник , ветеринарка
Взяли незнакомое  животное  с улицы, либо с фестиваля . Мы не знаем историю о данном животном, первую недельку у на стакой период карантина
есть ли какие-то выделения из природных у нас отверстий, если все хорошо , активный кушает, апетит сохранен, кал сформирован , мочеиспускание у нас допусти утром- вечером , никаких проблем с выделением у нас нет, значит животное, в принципе, клинически здорово.

Загалом, популяція безпритульних тварин в місті  стабільна, розповів депутат міськради Олександр Шеремет. За його словами найближчим часом в Одесі має відкритися новий місцевий притулок, а також в районі Пересипського моста будується ветеринарна клініка.    

Олександр Шеремет, депутат Одеської міськради
И мне очень радует то, что на сегодняшний день в городском совете существует и работает программа по охране животного мира и регулированию численности бездомных животных, выделяются  порядка миллиона гриваен ежегодно на вакцинацию, на стериализацию, на чепирование животных.

Фестиваль Home me fest проходить в нашому місті вже втретє. На першому такому заході новий дім знайшли 38 тварин, а наступного року  -79

Комментарии закрыты