На молодіжній вечірці Purim Game в громаді Хабад на всіх чекали святковий фуршет, відмінна музика, батли та цінний приз за кращий костюм персонажа комп’ютерних ігор. Пурім, свято чудесного спасіння євреїв в Перському царстві майже 2,5 тисячі років тому, — завжди веселе та гучне. Історія чуда Пуріма записана в Мегілат Естер. Цей свиток традиційно читається протягом свята декілька разів на день. На молодіжній вечірці перейшли від гумору до серйозного при читанні Мегілат Естер.

Цар Агашверош взяв за дружину прекрасну Естер, не знаючи про її єврейське походження. Його міністр Аман замислив знищити всіх євреїв у Персії. Але знищення вдалося уникнути завдяки Естер, яка розповіла чоловікові-царю про своє єврейське походження і про свій народ. Міністр Аман потрапив в опалу і був страчений. Коли при читанні свитку розказується про нього, усі присутні гримлять тріскачками, аби ім’я Амана не було чутно.

Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси та Півдня України
Пришел Аман к Агашверошу и сказал: есть проблемы потому, что есть народ, у которого другая вера, они не работают в субботу и не пьют с нами вина, — надо их уничтожить. И ожидалось, что Эстер пойдет к Агашверошу и будет говорить, что это неправда, что Аман не прав. Но Эстер пришла к Агашверошу и сказала другое, она сказала: «Это мой народ».

Тобто Естер сказала: ти мене вибрав і бачиш, яка я гарна і хороша. А я — результат цього народу. З такими результатами цей народ треба залишити жити.

Авраам ВОЛЬФ, головний рабин Одеси та Півдня України
Не надо стесняться, что мы ходим в кипе и не работаем в субботу, — у нас такая религия. И если мы будем, как Эстер, гордые и уверенные, то в итоге отношение к нам  будет таким, как в конце с Агашверошем.

Пурім — дуже веселе свято, а тому на Purim Game багато жартували.

Разом з групою «Квартал 770» молодь громади Хабад святкувала Пурім допізна.

Комментарии закрыты