На час Рамадану «відчиняються ворота раю і закриваються двері пекла, а шайтани сковуються ланцюгами», адже саме в Рамадан, як свідчить вчення, пророку Мухаммеду був даний Коран. 30-денний піст місяця Рамадан — один з п’яти основних стовпів, на яких грунтується іслам. «Початок Рамадану — це благословення, його середина — прощення гріхів, а закінчення Рамадану — це огорожа від пекла». Після перших 10-ти днів Рамадану Мусульманська релігійна громада Одеси 16-го травня для жінок провела спеціальний іфтар або вечірній прийом їжі після денного посту.

Шейх Ільяс УМАРОВ, імам міста Одеси
Мусульмане не ущемляют женщин. У них есть возможность проявить себя в обществе. Поэтому мы решили предоставить им такую возможность сегодня — организовать такое мероприятие здесь при мечети. Это разговение, ведь мусульмане на протяжении всего светового дня не едят и не пьют. А после захода солнца все дружно собираются в мечети и делают разговение. И сегодня женщины сделали особое мероприятие, на котором подготовили программу выступления.

І молитва, і частування в громаді для чоловіків та жінок відбуваються на різних половинах. Але духовне значення Рамадану для всіх однакове.

Шейх Ільяс УМАРОВ, імам міста Одеси
И дети выступают, и девушки. В стихах и песнях они восхваляют Рамадан. И через это передают информацию об исламе и о Рамадане, в частности.

Гостею іфтару для жінок в Одесі стала президент Всеукраїнської асоціації мусульманок Катерина Юрченко.

Катерина ЮРЧЕНКО, президент Всеукраїнської асоціації мусульманок
Нашей ассоциации около 3 лет. Мы решили с девушками объединится в одну семью для того, чтобы совместно бороться со стереотипами о мусульманках. Чтобы показать обществу, что это не угнетенная женщина, а женщина, которая имеет высокую мораль, высокий статус. И она защищена со всех сторон мужчинами.

В Мусульманській релігійній громаді Одеси як філія Всеукраїнської асоціації мусульманок активно діє Жіночий комітет. За його ініціативи й був проведений іфтар для жінок. До речі, як підкреслила київська гостя, з одеситок-мусульманок повинно брати приклад — серед усіх жіночих філій України тільки в нашому місті і вже не вперше відбувається така важлива подія для жінок.

Джаміля СОКОРЕНКО, голова Жіночого комітету в Одесі
Ислам побуждает мужчину проявлять больше внимания женщине. Сказано, что женщина рождена более слабой и мужчина должен ее оберегать, относиться к ней как к ребенку.

У священний місяць мусульмани зобов’язані слідувати жорстким обмеженням в харчуванні, задоволеннях і розвагах. Мета посту — очиститися тілесно і духовно, приборкати низмені інстинкти і пристрасті. У Рамадан увесь світлий час доби треба присвятити праці, молитві, читанню Корана і вивченню релігійних наук. Як тільки сонце сідає, обмеження посту знімаються, але й з настанням темряви думки і вчинки повинні бути світлими і чистими.

Комментарии закрыты