Годувати птахів взимку — це майже традиційне хобі та улюблений відпочинок для більшості одеситів. У справу йде все: від спеціально купленого для таких прогулянок зерна до знайденого у сумці печива — птахи з радістю з’їдають все, що їм пропонують. Проте сьогодні ми спробуємо розібратись, чим все ж таки краще «пригощати» птахів.

З настанням морозів кількість відвідувачів на Іллічівській переправі не зменшується: незважаючи на змерзлі руки та сильний вітер, одесити приходять нагодувати диких лебедів, що залишились зимувати в Одесі. Зазвичай  для таких «годувальних» прогулянок купується хліб, але й тут є свої нюанси.

Олена Акімова, завідуюча сектором птахів Одеського зоопарку

Желательно приносить сухой хлеб и бросать в воду — чтоб он подольше намокал и не так быстро тонул, чтоб они успели скушать.

Але хліб — це не єдине, що кожен одесит може придбати у магазині для того, щоб нагодувати зимуючих птахів.

Олена Акімова, завідуюча сектором птахів Одеського зоопарку

Можно кормить хлебом, зерном. Пшеничкой, кукурузой, семечками. Желательно зерновые бросать на землю — потому что чтоб они подгребли, потому что в воде это быстро всё утонет. Ну, овес можно, можно семечки, кукурузу.

Від необачної допомоги одеситів страждають не лише дикі птахи, що зимують біля водойм, але й ті, що живуть в Одеському зоопарку. Завідуюча сектором птахів розповіла про головні помилки відвідувачів та запропонувала купувати той комбікорм, який продається на місці.

Олена Акімова, завідуюча сектором птахів Одеського зоопарку

Вот в этом году у нас… мы потеряли молодняк лебедей. У нас вывелось пять птенцов и трое из них погибли, потому что посетители покормили их килькой соленой. Ну, в основном, рыбу несут. Потому что здесь рядом привоз. Покупают, думают, что это хорошо — и получается отравление.

Зимуючі в Одесі лебеді безумовно потребують допомоги з боку людей, проте необачність та недбалість можуть призвести до хвороби птахів. Отже, запам’ятовуємо: жодної риби, консерв, солонощів! Можна – сухий хліб, насіння, пшоно, кукурудзу, спеціальні комбікорми, рекомендовані професіоналами. Навіть до такої доброї справи одеситам слід підступатися з розумом та почуттям міри — і тоді користь від неї буде лише збільшуватись.

Комментарии закрыты