У листопаді 2017 року соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження і вивчила суспільно-політичні настрої українців. Близько 2 тисяч громадян по всій країні висловили свою думку з найбільш хвилюючих питань. Так, першим пунктом дослідження стоять електоральні симпатії наших співвітчизників. Лідирує партія Батьківщина, яку на виборах підтримали б 13% громадян. На другому місці — Блок Петра Порошенка. Цікаво, що при цьому БПП очолює і так званий антирейтинг — проти цієї політичної сили 22,5 % респондентів.

Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»

Натомість у партійному рейтингу на 3 місці у нас Опозиційний блок. Відповідно має чітке регіональне забарвлення. Це є електорат півдня та сходу.

Взагалі, згідно з рейтингом, дострокові вибори до Верховної Ради підтримали б 47% опитаних, а 44% висловилися і за дострокові президентські вибори. Що до останніх, то як показало дослідження, в рейтингу на пост глави держави лідирує Юлія Тимошенко. За неї проголосували б 16% опитаних. Антирейтинг очолив Петро Порошенко, за нього ні за яких обставин не проголосують майже 24%, але прихильників діючого президента все ще також багато.

Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»

Тимошенко, вона має підтримку більше на Заході і навіть у центрі. Дещо менше на Півдні, дещо менше на Сході. На другому місці у нас БПП «Солідарність», відповідно, діючий президент Петро Порошенко. У нього підтримка більше зосереджена на  Заході і у центрі України. Відповідно, третє місце — Святослав Вакарчук, Святослав Вакарчук займає 3 місце у президентському рейтингу, але підтримка зосереджена більше на заході.

Торкнулось опитування і питання про статус російської мови, яке не вщухає вже багато років. 29% респондентів підтримують надання їй статусу другої національної, 63% виступили проти. Прогнозовано думки українців розділилися за територіальною ознакою: найменше виступило за дві державні мови на Заході України, найбільше — на Півдні і Сході.

Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»

Після 2-13 року відповідне у нас ставлення до будь-яких проросійських методів. В даному випадку і стосовно надання російській мові статусу державної. Підтримка цієї ініціативи суттєво впала, вона є домінуючим фактором у житті населення. Після анексії Криму ця цифра змінилась в сторону зменшення. Є декілька факторів — це те що у нас на сьогоднішній день немає, вона відсутня на сьогоднішній день, ця частина населення, яка більш проросійські населена. Це є частина Донбасу і Крим, у нас зафіксовано зменшення у цьому питанні.

Курс на євроінтеграцію виявився найпопулярнішою темою не тільки в ЗМІ та політичних колах, а й серед пересічних українців. Вступ до ЄС підтримали 59% опитаних, 26% були проти цього.

Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг»

Маємо 2/3 населення, якщо зараз би відбувся референдум стосовно цього питання. І ця цифра, вона поступово зростає. Навіть з минулорічними опитуваннями. Це стосується стосовно і вступу до НАТО. Повільно, але цифра зростання, відповідно з минулим роком вона зросла майже на 6%.

Вступ України в НАТО підтримали б в разі проведення референдуму 47% опитаних, не підтримали б — 36%. Як і у випадку зі вступом до ЄС, високий рівень підтримки інтеграції в Північноатлантичний Альянс на Заході, найнижчий — на Сході України.

Комментарии закрыты