Питання ремонту фасадів в найстарішій частині міста — одне з найбільш хвилюючих для всіх одеситів. Воронцовський провулок — саме тут знаходиться Будинок з однією стіною і одна з основних туристичних визначних пам’яток Одеси, яка характеризує архітектурний період 19 століття. Також, це перший провулок, який настільки вдало поєднався з прямолінійним планом Франца де Волана, адже саме з нього починалася забудова центральної частини міста. Силами міської влади було прийнято рішення про повернення автентичного вигляду Воронцовському провулку і ремонт його фасадів. Сьогодні, елементи декору, що знаходяться на будівлях, були демонтовані, втрачені ділянки відновлюються, тривають штукатурні та фарбувальні роботи, а сам провулок буквально врятували, подарувавши йому нові барви.

Андрій Шелюгін, упр. з пит. охорони об’єктів культурної спадщини

Сегодня можно увидеть, что практически все здания, выходящие на Воронцовский переулок, они приобрели совершенно другой вид. Сегодня заканчиваются работы на фасадах по комплексу домов Воронцовский-2. Памятник есть и национального значения, это непосредственно усадьба Воронцова, и непосредственно хозяйственные помещения, которые выходят на Воронцовский-2 и сегодня это жилые дома. Принято решение городского совета о назначении заказчиком на ремонт и перекладку дорожного покрытия в Воронцовском переулке и тротуаров для приведения их в аутентичный вид. То есть это будет брусчатка, которую мы собираем по городу и сохраняем её.

Об’єкти архітектури, якими рясніє центр Одеси — те, що сьогодні особливо потребує підтримки і оновлення. Дійсно, величезна кількість ремонтних робіт ведуться міською владою: зберігається і бережеться культурна спадщина, вже в недалекому майбутньому ми зможемо побачити приголомшливу і оновлену історичну частину міста. Остаточно ремонт фасадів Воронцовського провулку закінчиться вже до кінця липня цього року.

Комментарии закрыты