«Тобі, майбутнє Одеси». І сама мета цієї програми, і сподівання її організаторів, і любов до дітей Одеси, до її майбутнього — все це є в назві програми про збереження репродуктивного здоров’я, ініціатором якої виступила 9 років тому заслужений лікар України, керівник одеського відділення Міжнародного благодійного фонду «Охорони здоров’я матері та дитини», головний лікар пологового будинку № 1, кандидат медичних наук Ірина Ліонеліївна Головатюк-Юзефпольська. 28-го травня перед учасниками програми та її помічниками — директорами шкіл, учнями, батьками, представниками мерії та Одеським міським головою — Ірина Головатюк-Юзефпольська виступила з розширеною доповіддю про результати роботи за навчальний рік, що закінчується.

Ірина ГОЛОВАТЮК, засл. лікар України, гол. лікар полог. буд. №1
Программа социальная, гуманитарная, программа посыла любви к нашим детям, к нашему будущему, программа заботы о будущем наших детей. 46 тысяч детей — это очень большая цифра, которая говорит о том, что эта программа имеет право на жизнь, и она уже вышла далеко за пределы нашего города. То, что делаем мы — это наш порыв, наше желание участвовать в жизни нашего города, который мы безумно любим.

Всього за 9 років учасниками програми стали 40 тисяч (!) одеських дівчаток і 6 тисяч хлопців. За 2018-2019 навчальний рік лекції, індивідуальні консультації та профілактичні огляди відбулись в 19-ти школах Приморського району. Слід відзначити, що підчас роботи програми «Тобі, майбутнє Одеси», на жаль, майже в 17% старшокласників були виявлені ті чи інші патології щодо репродуктивного здоров’я. Але це дуже своєчасно, бо коректувати в 14-16 років відхилення в репродуктивній системі набагато ефективніше, ніж після 20-ти. І це є запорука щасливого материнства та батьківства. Про це говорили на зустрічі лікарі-волонтери програми «Тобі, майбутнє Одеси» — головний дитячий гінеколог департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Світлана Лашина; завідувач кафедри урології та нефрології Одеського національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, професор Федір Костєв та лікар-уролог Дмитро Кузнєцов.

Федір КОСТЄВ, завідувач кафедрою урології та нефрології ОНМедУ
Это далеко вышло за пределы программы. Это университет здоровья наших школьников. Нигде в Украине нет подобной программы и подобного опыта работы.

Світлана ЛАШИНА, головний дитячий гінеколог міста Одеси
Мы проводим не лекции, наверно, — это уроки любви детей к своему собственному здоровью, к своей стране, к своим родителям. Потому что мы учим их, как правильно надо к себе относиться, как любить себя.

Дмитро КУЗНЄЦОВ, лікар-уролог, каф. урології та нефрології ОНМедУ
За время действия программы нам удалось выявить множество скрытых, вялотекущих заболеваний у детей, которые явно не понимали, как это проявляется. Благодаря нашей работе ребята нашего города стали обращать внимание на состояние своего здоровья, чаще обращаться к родителям и врачам-урологам.

Своїми думками щодо реалізації програми про збереження репродуктивного здоров’я «Тобі, майбутнє Одеси» поділились директори одеських шкіл.

Тетяна МУЗИЧКО, директор школи №58
Если 5 лет назад мы могли достучаться до сердец только наших учащихся девочек, то сегодня к этой программе повернулись и юноши, и мамы, и папы, и бабушки, и дедушки. И, знаете, я сегодня горжусь тем, что я одесситка, что именно в нашем городе Одессе реализуется такая прекрасная программа.

У підлітковому віці, коли життя повне цікавих подій, мало хто з хлопчиків і дівчаток замислюється про те, що мине небагато часу, і вони мають стати батьками. Наскільки пізнавальними були лекції, а спілкування зі спеціалістами – комфортним? Відповіді на ці запитання надали активні учасники програми — учні шкіл  Приморського району.

Катерина, учасник програми, школа №118
Інколи я не розуміла, що зі мною відбувається. Я налякано шукала інформацію в інтернеті, сором’язливо питала у подруг і не наважувалась спитати у мами. І ось до нашої школи завітала Світлана Василівна Лашина, і я з перших хвилин відчула довіру. Дякуємо Вам!

Програма «Тобі, майбутнє Одеси» — перша і єдина така в Україні, що реалізує системний підхід для збереження репродуктивного здоров’я учнівської молоді. Її роботу підтримують департамент освіти та науки Одеської міської ради, департамент охорони здоров’я, заходи програми здійснюються під патронатом Одеського міського голови. Геннадій Труханов в своєму виступі на зустрічі високо оцінив результати програми «Тобі, майбутнє Одеси» і пообіцяв розглянути разом з депутатами можливість внесення її до міської програми «Здоров’я».

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
9 лет — это большой срок, это стабильность. И я вижу, сколько за эти 9 лет проведено осмотров, сколько позитива, который Вы принесли нашим детям, нашему городу — сегодня об этом правильно и много сказано. 

За багаторічну працю та високий професіоналізм за підсумками реалізації програми — почесною відзнакою «Подяка» мер Одеси нагородив Федора Костєва. За особистий вагомий внесок в просвітницьку роботу з молоддю Ірина Головатюк-Юзефпольська, а також Світлана Лашина були нагороджені Почесними грамотами.

Комментарии закрыты