8 вересня в Одесі відбувся брифінг на тему: «Дотримання прав національної спільноти в Україні. Стан забезпечення та захисту прав людини під час розслідування кримінальних справ». У заході взяли участь адвокати потерпілих, правозахисники, журналісти і учасники «Ромської правозахисної групи» з різних міст України.

Про напади на тимчасові ромські поселення й представників ромської громади йшлося 8 вересня в Одесі на брифінгу за участю представників «Ромської правозахисної групи» з різних областей України. Адвокати і правозахисники розповіли про стан розслідування злочинів, вчинених проти представників національної громади на Одещині, Харківщині, у Львові, на Черкащині, у Чернігові та Києві.

Володимир Кондур, Координатор «Ромської правозахисної групи»

Фактично з усіх справ, які розглядаються паралельно і кримінальні справи і не тільки в од. області, стосовно дискримінації ромів, це і Львів, і Харків і Черкащина, то це перше рішення, яке ми вже можемо сказати, про те, що практично судова влада працюють в цьому позитивному. Тому це теж такий позитивний прецедент для того, щоб такого більше не відбувалось, ну і перш за все, щоб держава мала офіційну позицію щодо таких подій.

У Львові цьогоріч зафіксували два напади на тимчасові стихійні поселення ромів. Перший стався 9 травня і супроводжувався закиданням камінням і горючою речовиною та побиттям палицями мешканців цього поселення. Другий трапився у ніч з 23 на 24 червня, на інше тимчасове стихійне поселення та мав фатальні наслідки, розповів Микола Юрченко — Голова Правління Громадської Організації «Рома України «Терніпе»

Микола Юрченко, Голова Правління ГО «Рома України «Терніпе»

Очевидно в цих нападах є антиромська складова. Усвідомлення того, що держава реагуватиме на них з усією серйозністю. Також ми вважаємо, що не має бути такого розподіляння за національностями. На Україні мешкає 130 національностей і вони всі є громадянами України. Тому я закликаю вас всіх, щоб ці проблеми ми обговорювали і якось намагалися вирішити.

У жовтні суди на Полтавщині та на Харківщині розглядатимуть справи щодо тих, про кого місцева громада Вільшан, в тому числі потерпілі від нападу у селі свідчать, як про нападників. Серед обвинувачених — депутат Харківської облради Олексій Литвинов. Про ситуацію на Харківщині розповів президент Харківського національно-культурного товариства «Ромен».

Вадим Матюшенко, Президент Харківського товариства «Ромен»

Получается разные стороны горизонта — с одной стороны — Ромы, которых, как мы видим последнее время очень сильно ущемляют, делают на них набеги. с другой стороны — высокопоставленные люди, которые занимают определенные должности, имеют определенные связи, имеют определенное влияние. Олексей литвинов до того, как стал депутатом обласного совета много лет был главой сельского совета «Альшан», то есть на самом деле очень большое количество земли находится в его собственности.

Отже, соціальні проблеми ромів наразі займають вагоме місце в українському суспільстві. Однак, так чи інакше ця національна спільнота є частиною нашої країни, а тому їх права мають поважатися на рівні держави, так само, як і права інших громадян держави.

Комментарии закрыты