В Одесі фіксують стрімке зростання рівня захворюваності на кір. 14 країн Європи залишаються під загрозою епідемії, а в 7-ми відзначено різке зростання: у Німеччині, Італії, Польщі, Швейцарії, Франції, Румунії та Україні. Епідемія, почалася саме в Румунії, де захворіли 5 тисяч осіб, а також вже зафіксовані летальні випадки. В Одесі кір почав поширюватися з квітня, з тих пір через інфекційну лікарню вже пройшов 101 хворий з цим діагнозом. Останній раз таке зростання було зафіксовано 10 років тому — у 2006 році, коли захворіли 43 тисячі українців.

Ольга Балановська — Управління Держпродспоживслужби в м. Одесі

Ситуация, которая произошла в Румынии обусловлена тем, что количество привитых детей в возрасте от 9 мес. до 9 лет в Румынии на начало эпидемии составляло чуть более 20%. Вакцинация проводится детского населения против кори уже более 50 лет. Вакцина эффективная, вакцина недорогая и ВОЗ приводит следующие цифры. Что в период с 2000 по 2015 год вакцинация против кори привела к снижению смертности детского населения от кори на 79%. А это сохранено почти 20 млн детских жизней в мире. То есть эффект вакцинации агитации не нуждается.

Зараз в Одесі розробляють план заходів щодо протидії захворюванню на кір: медики бачать вихід в масової вакцинації і додаткових захисних заходів.

Комментарии закрыты