У виставкових залах музею приватних колекцій Блещунова відкрилась друга виставка з циклу «Чотири сезони міської садиби Воронцових». На ній представлені матеріали, зібрані при розробці науково-проектної документації на реставрацію будівель і споруд, а також відновлення історичного ландшафту комплексу садиби. Матеріали є частиною зібраного матеріалу і присвячені архітектурі інтер’єрів палацу міської садиби Воронцових.

Міська садиба Воронцових в Одесі є одним з унікальних містобудівних утворень півдня сучасної України. Вона пов’язана з життям і діяльністю Михайла Семеновича Воронцова, його дружини Єлизавети Ксаверьєвни та подружжя Шувалових.  На другій виставці з циклу «Чотири сезони міської садиби Воронцових, що відкрилась в Домі Блещунова, представлені матеріали, присвячені архітектурі інтер’єрів палацу. Перший сезон розповідав про історію самої садиби.

Світлана Остапова, директор Дому Блещунова

Сезон за сезоном, поступово розкриваються дивовижні, часом трагічні епізоди з долі цього пам’ятника архітектури.

 Світлана Остапова, директор Дому Блещунова

Головна  мета авторського колективу розробників проекту реставрації садиби Воронцових – збереження частини нашої історії. Друга виставка проекту демонструє інтер’єри палацу,  нажаль,  мало що збереглось з внутрішнього убранства будівлі.

Світлана Остапова, директор Дому Блещунова

Анатолій Ізотов, автор проекту, реставратор

На виставці представлена лише невелика частина зібраного науковцями матеріалу.

 Анатолій Ізотов, автор проекту, реставратор

Колектив Дому Блещунова на чолі з головним архітектором проекту реставрації комплексу міської садиби графа Воронцова Анатолієм Ізотовим сподіваються, що відвідувачі отримають не лише задоволення від огляду, але і нові знання про відомі та невідомі пам’ятки минулого.

 

 

 

 

 

Комментарии закрыты