Надія Глушкова, кореспондент

З 9 по 21 липня проходять міжнародні військові тренування «Сі Бриз-2018». Вони проводяться з урахуванням посиленої військової присутності Російської Федерації у Чорному морі і загалом в них беруть участь близько 29 кораблів, катерів і суден, і близько 3 тисяч військових.

Сьогодні військово-морські сили України на набагато кращому рівні, ніж були, і можуть співпрацювати з НАТО у різних напрямках. Так в ході військових навчань «Сі Бриз-2018» відгукуються про українську сторону американські колеги. Особливістю тренувань цього року став багатонаціональний штаб, розміщений на воді, який звідти і здійснював управління.

Олексій Неїжпапа, заступник командувача ВМС ЗСУ

В перший раз це здійснювалось з флагманського корабля 6-го флоту США Mount Whitney. В перший раз морське командування керувало всіма трьома компонентами з моря. В перший раз під час планування та операції, паралельно воно здійснювало керування злагодженістю тактичних груп, як я уже казав, в морі, у повітрі та на суші.

Шон Уейн, контр-адмірал ВМС США

Ми дуже вражені, як Військово-морські сили України відпрацьовують всі завдання протягом навчань. У тренування «Сі Бриз-2018» беруть участь представники 18 країн. Сьогодні зранку я вже говорив товаришу командувачу, що під час виходу в море командири кораблів Mount Whitney та Porter були вражені роботою української команди. Ми дуже гарно попрацювали — навіть під час гри у футбол.

Учасники навчань наголошують: всі завдання виконуються згідно з попереднім планом, а вагомим фактором у них є наявність Російської Федерації у Чорному морі.

Олексій Неїжпапа, заступник командувача ВМС ЗСУ

Мабуть ви знаєте, що у Чорному морі є багато країн, які мають підводні човни. Туреччина. Румунія. Ну, і звичайно наш ворог — Російська Федерація. Тому в навчання «Сі Бриз» обов’язково був включений епізод пошуку підводного човна противника. Ми зацікавлені в тому, щоб знати, де знаходяться підводні човни противника, і могли їх знайти. Ми провели цей тактичний епізод пошуку підводного човна. Підводний човен противника грав підводний човен ВМС Туреччини.

Шон Уейн, контр-адмірал ВМС США

Ми займаємось цим вже 21 рік. І для нас це потужний сигнал для всіх у світі, що тут відбуваються відпрацювання заради миру і стабільності. І наше завдання — не контролювати весь світ і все, що в ньому відбувається. Наше завдання — бути готовим до будь-чого. Навчання цього року показали, що все пройшло злагоджено і на високому рівні, і що дійсно, сили готові до будь-яких ситуацій.

Українські військові зазначають: однією з цілей, які були поставлені перед нашою державою в цих тренуваннях, було підтвердити сумісність з стандартами країн НАТО. І ще до закінчення навчань можна зазначити, що ця мета досягнута. З цим згоден і президент Петро Порошенко, який в рамках навчань відвідав Одесу. Він наголосив: саме такі заходи сприяють відродженню військово-морського потенціалу України.

Комментарии закрыты