Історія Одеси настільки цікава і незабутня, що про неї знято безліч фільмів і написано книг. Саме тому в нашому місті пройшла серія лекцій про історію, традиції та культуру Одеси, її мультинаціональність та колоритність. Детальніше про фінальний захід блоку лекцій, далі.

Представники понад сотні національностей проживають в Одесі, і кожна з них внесла свій вклад у її розвиток. Благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ» організував серію лекцій про незабутню Одесу, на яких йдеться про внесок різних етносів в розвиток нашого міста. Лекції пройшли в рамках проекту “Зміцнення соціальної згуртованості”.

Ірина Чиркіна, представник «Карітас Одеса УГКЦ»

Ми хочемо показати, що зараз так само люди можуть не просто на словах любити місто, не лише поважати інших людей, що приїхали до нього, а ще й робити, наслідувати ці приклади і робити місце кращим. Ми запросили лекторів, це відомі гарні екскурсоводи містом і вони дуже гарно орієнтуються у місті, нам допомагають у цьому. Екскурсійна агенція «Тудой-Сюдой».

Фінальна, третя, лекція відбулася 26 лютого та була присвячена «Німцям в Одесі». Німецькі переселенці привезли до нас досвід і традиції міської праці, що забезпечило розвиток ремесел, торгівлі, і не просто ярмаркової, а торгівлі прогресивної, постійної, що давало місту стабільний високий дохід.

Станіслав Галиновський, екскурсовод

Сегодня я постараюсь рассказать о одесских немцах, наверное, самых ярких представителей одесской немецкой общины. Это, конечно, будет в основном 19 век. У нас немцы почему то ассоциируются, абсолютно не справедливо, с немецкой оккупацией Одессы. Хотя она была оккупирована в первую очередь румынами, а не немцами. Очень яркие люди, которые сыграли большую роль в истории развития нашего не только города, но и государства. Это конечно же Фридрих Эдуардович Фальц-Фейн, который создал наш известный Аскания-Нова. Уникальный, наверное.

Після серії лекцій, всіх бажаючих у березні очікує тематичний квест Одесою. А по завершенню відбудеться фестиваль короткометражок на Одеській кіностудії, присвячений багатонаціональності міста.

Комментарии закрыты