Июнь – сезон фруктов. Самое время запасаться витаминами, как и делает большинство одесситов. Цены на плодовую продукцию падать не спешат, но тем, кто хочет успеть сделать заготовки на зиму – самое время идти на рынок. Наша съемочная группа поинтересовалась, какие фрукты предпочитают одесситы и насколько витамины могут ударить по карману.

Вишню, черешню, лимон. А я люблю вишню, клубнику и яблоки еще. Клубничное варенье – я в детстве делал, но не сейчас.

І не тільки діти, а й дорослі не проти поласувати смачними фруктами та ягодами. Тим паче, зараз саме час закуповувати вітаміни на зиму. Для більшості одеситів набір простий – обов’язково малина, смородина, полуниця, вишня. Ціни на фрукти піднялися, — зізнаються і самі продавці, порівняно з минулим роком вони зросли на 5-7 гривень. Так сьогодні одесити мають змогу купити кілограм вишні за 15-20 гривень. Вражає асортимент черешень —  придбати її можна від 25 до 60 гривень за кілограм. Полуниця вже значно зросла у ціні – це пов’язано із закінченням сезону і коштує близько 40 гривень за кілограм. Найкорисніший зимовий десерт — малина — зараз коштує 30-40 гривень. За 20 гривень можна взяти кілограм порічок і за 40 – стільки ж аґрусу або смородини. 60 гривень коштують чорниці. Персики – від 40 до 60 і абрикоси – за 70 гривень кілограм. Поцікавилися ми також і цінами на кришки для закруток – в середньому зараз вони коштують від 40 до 50 гривень, банки – 10-15 гривень і цукор – 12-13 гривень за кілограм.

Василий, продавец

Черешня, вишня, малина – что по сезону. Крыжовник, смородина, персики уже начинают брать, абрикосу. Внуки есть, надо их кормит все равно, то, что мы торгуем зимой – яблоки, цитрусы, а вишня, черешня-  все замораживаем, малинку любят, компотики пьют.

Елена, одесситка  

Зазвичай ми робимо ягоди – малина, порічки, вишню дуже полюбляємо. Робимо компоти, варення, все як завжди, думаю люба хазяйка може таке приготувати. В цьому році, думаю трохи важче буде це робити, думаю, багато людей буде робити заготівлі за рахунок того, що в магазинах все дуже дорого. Незважаючи на те, що ціни на сезонні ягоди і фрукти дуже дорогі.

Анжелина, одесситка

Варенье будем варить. Очень сложно. Хотела клубнику крутить, но уже прозевала, наверное, сезон, я так поняла, уже закончился, 40 грн за килограмм, дороговато. Малину – обязательно, хотя бы чуть-чуть, вместо лекарства зимой. Смородины немножко хочется, вишня у меня своя дома есть.

Анна, одесситка

Цены большие, но что ж делать? Обязательно нужно что-то заготовить, потому, что дочка молоденькая, зимой нужно чем-то подпитывать. Ну и гости придут – как же в Одессе без гостей? Обязательно что-то приготовлю. Перетру смородину, перетру крыжовник. Когда пойдет слива —  сварю вкусное сливовое повидло, ну кабачки, перцы — это святое. Я же одесситка.

Андрей, одессит

Цены, конечно не очень маленькие, но в принципе доступные. Взял черешню крупную – 50-60 гривен и абрикосы. Очень доволен.

Николай, одессит

Нормальные, как раз пенсии хватит килограмм 5 клубники купить. Зимой – вот малину жена сделает, будет чай пить с малиной

Марина, одесситка

Я буду клубнику, уже перетерла с сахаром, заморозила, вишню, как всегда. Малина – и замораживаю внукам свежую и варенье делаю. Ну и белая черешня –однозначно, чтобы была на всякий случай. Цены, конечно, кусаются, но на это мы находим всегда, потому, что это необходимо детям.

Українці завжди сприймали дійсність як належне. Але чи правильно так робити? Чи повинні ветерани і пенсіонери, які пройшли голод, війну і розруху сьогодні віддавати останні копійки, які залишилися (якщо залишилися) від мізерної пенсії на продукти? Мабуть, правий був Грушевський, говорячи, що біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна. Україна багата дарами природи і завжди славилася працьовитими людьми і родючою землею, але чомусь самі українці не можуть собі дозволити купити своє ж. А так і виходить. Математика уряду залишається загадкою — яким чином мінімальна заробітна плата в українців складає 1218 грн, а пенсія — 949, якщо реальна вартість споживчого кошика в рази вище? Тут і рахувати не треба, аби зрозуміти, що цієї суми аж ніяк недостатньо для того, щоб задовольнити елементарні потреби людини.

Комментарии закрыты