В 60-70 роки минулого століття в Україні біля пам’ятника Шевченку, саме 22 травня, в день перепоховання Кобзаря, патріотична молодь читала вірші та виголошувала свої промови. Наразі, така традиція повернулася в Одесу. В нашому місті Шевченківські читання проходять вже п’ятий рік. Наша знімальна група також завітала на захід, аби послухати твори українського генія.

Літературно-музичне свято «Шана Кобзареві», яке присвячене Дню перепоховання Т.Г. Шевченка, у цьому році відбулося в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Грушевського, за традицією 22 травня. Послухати вірші та прозу Шевченка завітали декілька десятків одеситів та гостей із області.

Наталя Михайленко, представник організаторів

Такі заходи, вони як ніколи актуальні. Чому? Тому що діти хочуть читати Шевченка. Особливо от на такому заході, не вони не хвилюються, де вони не беруть участь в конкурсі, але обирають ті вірші, які їм найбільше до душі.

Серед учасників були студенти та учні шкіл Одеси та області. Всього в заході взяли участь 27 дітей. І кожен обрав собі той твір, що йому до душі. Також, присутніх на заході чекала лекція історика Володимира Полторака «Шевченко та одесити» та виступ бандуристів.

Валентина Вараніца, викладач Великодолинської гімназії

Ми сьогодні привезли наших діток, учнів нашої гімназії, для участі в Шевченківських читаннях. Ми дуже раді, що саме в дитячій обласній бібліотеці наші дітки, наші вихованці, матимуть змогу згадати нашого Кобзаря своїм добрим, веселим, щирим дитячим словом.

Шевченківські читання проходять в Одесі вже в п’ятий раз. В цьому році організатором виступив «Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді». Також, такий захід проводиться за підтримки Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації.

Соня та Яна, учасниці читань

Сегодня мы будем рассказывать стихи про Тараса Шевченка. Тут дуже круто, все, що ми можемо сказати на даний момент. Дуже переживаємо. 

Комментарии закрыты