У п’ятницю за 18 хвилин до заходу сонця у кожному куточку землі, в містах і містечках євреї запалюють свічки, аби вшанувати настання суботи. Цей обов’язок покладений на жінку… Сьогодні наша знімальна група вирішила навідатись на Деволанівський спуск, де в нашому місті кілька місяців тому єврейська громада «Хабад Шомрей Шабос» відкрила дитячий будинок «Сабріна».  Окрім того, тут функціонує початкова школа. Про її життя і цікаву традицію – Кабаллат Шаббат – далі в сюжеті.

Звичайно, початкова  школа є лише одним зі шаблів навчально-виховного комплексу Хабад, і дещо відрізняється від інших шкіл нашого міста: тут діти мають можливість вчитися не лише традиційним предметам, а також звичаям свого народу — і тому, як бути справжнім іудеєм.

Тетяна Портна, завуч школи «Хабад-Ор Авнер»

Сейчас в нашей начальной школе у нас 64 человека. У нас четыре класса, в которых обучаются дети с шести до одиннадцати лет. Потом они перейдут в старшую школу — это будет другое здание, другое помещение. Мы в школе выполняем полностью украинскую государственную программу. Но к украинской государственной программе у нас присоединилась израильская программа — называется «талям». Наши дети изучают иврит — полностью, по компьютерным программам, а также мы изучаем еврейские традиции.

 Щотижня у початковій школі Хабад відбувається Каббалат Шаббат — спеціальний захід, на якому дітей вчать, як правильно проводити Шаббат і яких традицій під час нього необхідно дотримуватись.

 Малкі Хартман, викладач традицій та івриту школи «Хабад-Ор Авнер»

Каждую неделю в пятницу идет такая церемония, которая называется Каббалат Шаббат. На русском языке — Встреча Шаббат. Это учит детей, как дома можно это тоже отмечать. Очень приятно слышать многие семьи, которые тоже стараются это делать по их возможностям. Мы приглашаем все семьи в синагогу каждую пятницу и субботу — отмечать с нами Шаббат. Идет молитва, потом они идут к нам в гости — и отмечают праздничной трапезой.

Незважаючи на те, що учням початкової школи комплексу не більше 11 років, вони розповіли нам про всі традиції Шаббату, а також поділились своїм поглядом на них.

Поліна, учениця 3 класу

Мы готовимся к тому, что это один день недели, когда еврей может отдохнуть. Сначала мужчины идут в синагогу, чтобы помолиться — но они не едут на транспорте. А потом они приезжают к своей семье домой.

Петро, учень 3 класу

Ну, перед Шаббатом сначала дают цдаку. Цдака — это деньги бедным. Потом её убирают, когда наступает Шаббат. И потом зажигают свечи. Сначала дочка зажигает одну свечу, а потом мама зажигает две свечи. Но если бабушка еще — то и бабушка две свечи тоже зажигает. А мужчины идут в синагогу и молятся.

Крім загальноєврейських традицій, у школі Хабад є свої власні. Після Каббалат Шаббату настає час, коли учні отримують різні винагороди за ті добрі справи, які вони робили протягом тижня.

Тетяна Портна, завуч школи «Хабад-Ор Авнер»

Изучая еврейские традиции, наши дети выполняют добрые дела. Изучая традиции, мы должны и совершать их в действии. И каждый ребенок в течение недели выполняет какие-то хорошие, добрые дела. И за это он получает награждение, награждение это в виде бумажек. Когда у него есть достаточное накопление таких бумажек, на эти бумажки в интернет-магазине он может выкупить какую-то продукцию.

Школа Хабад — це не просто місце, куди діти приходять п’ять разів на тиждень та отримують свої оцінки; це справжня родина, між членами якої існує міцний зв’язок, який не в останню чергу ґрунтується на збереженні традицій та звичаїв єврейського народу.

ШАББАТ ШАЛОМ.

ПРИХОДИТЕ К НАМ В ГОСТИ.

 

Комментарии закрыты