2 жовтня в Одесі почався епідеміологічний сезон захворювань на грип та ГРВІ. Ситуація через місяць в Одесі знаходиться в межах норми для даного періоду року. Про це повідомила на прес-конференції 9 листопада головний спеціаліст відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Одесі Ольга Балановська.

Ольга БАЛАНОВСЬКА, Управління Держпродспоживслужби в Одесі
Заболеваемость на сезонном уровне. Превалируют, как всегда, дети. Это 67-68% заболеваемость среди детей. 

За прогнозами Міністерства охорони здоров’я України в листопаді в країні почнуть реєструватися вже випадки грипу. За ситуацією на сьогодні в Одесі за даними вірусологічної лабораторії Обласного лабораторного центру — грип в Одесі не реєструється. Йде реєстрація або парагрипу, або негриппозних вірусів: риновірусу, аденовірусу. І ситуація розцінюється зараз як передепідемічна. ВООЗ прогнозує на цей епідсезон циркуляцію 3-х штамів. Грип Гонконг, Мічиган і Брісбен будуть атакувати Україну.

Ольга БАЛАНОВСЬКА, Управління Держпродспоживслужби в Одесі
Все три штамма вошли в состав вакцин против гриппа. В Украине на этот эпидсезон зарегистрированы 4 вакцины против гриппа. Это голландский «Инфлувак», французский «Ваксигрипп», корейская вакцина «Джиси-флю» и китайская «Инфлюэнца».  

Директор комунального підприємства «Одесфарм» Левон Нікогосян підкреслив, що 4 вакцини, показані у цьому епідсезоні, є в аптечній мережі «Одесфарм». Вакцинація є єдиним специфічним засобом профілактики проти грипу, про це нагадали на зустрічі зі ЗМІ присутні спеціалісти.

Світлана ЛАВРЮКОВА, головний лікар міської інфекційної лікарні
Каждый год делается новая прививка. Прививка, которая была в прошлом году, на следующий сезон уже не действует. Только в течение года. Грипп — это тяжелое инфекционное заболевание, начинается остро, с внезапного подъема температуры, ломота во всем теле, общая слабость, слабо выраженные катаральные явления. То есть насморка практически не бывает в отличие от респираторных вирусных инфекций других. 

Присутні спікери були одностайні в тому, що і в Одесі, і в Україні потрібно формувати культуру вакцинації. Бо, як відомо, грип небезпечний своїми ускладненнями, які розвиваються дуже швидко. Найчастіше виникає грипозна пневмонія, рідше грипозний менінгоенціфаліт, це найнебезпечніші ускладнення. Також можливі дуже неприємні отити, бронхіти, пієлонефрити. Вакцинація рекомендована, в першу чергу, дітям, людям похилого віку та хворим на хронічні захворювання, а також тим, хто за професією часто контактує з великим числом людей — водіям, продавцям та іншим.

Комментарии закрыты