В Одеській області триває воєнний стан, поліція регіону працює в посиленому режимі. Не тільки щоденні злочини (буденні та гучні), періодичні повідомлення про мінування, які на щастя, виявляються хибними, але й патрулювання, чергування на блок-постах. Роботи побільшало не лише в поліцейських, але й — у їх чотирилапих колег. Службові собаки першими заходять туди, де можливо є  вибухівка, професійно розшукують наркотики та зброю, йдуть по сліду за злочинцем чи його жертвою. Усього в кінологічному центрі області 50 службових собак. Як їм живеться і працюється — далі в сюжеті.

 

Ось так галасно нас зустрічають службові собаки кінологічного центру Одеської області. Десятки, різних порід, заслужені ветерани  та зовсім початківці. Ці вольєри — їх домівка із самого дитинства. Адже готуватись до служби вони починають зовсім рано.

Олена Чернілевська, начальник Кінологічного центру ГУНП в Одеській обл.

У служебной собаки нет как такового детства. Потому что обучение с 2-3 месяцев. К определенным навыкам привыкают в определенных условиях. Да это в форме игры, но это уже начало службы

Службовою собакою може стати тварина будь-якої породи, каже Олена Чернілевська. Звичайно є й улюблені — бельгійська вівчарка маленуа, класична німецька вівчарка, лабрадори, спаніелі, ротвейлери. Навчання загальному курсу, тестування, до якої роботи мають більший хист (пошук слідів злочину, трупів, наркотиків, зброї чи вибухівки), а потім тренування і дресирування.

Олена Чернілевська, начальник Кінологічного центру ГУНП в Одеській обл.

Кроме того, процесс обучения у нас всегда происходит в условиях, очень приближенных к реальным. Это и выездные занятия, это, если это следовые собаки, то мы их тренируем как в полях, так и в условиях городских, потому что никто не знает, на какой выезд придется кинологу со своим четвероногим напарникам выехать.

До речі, кінолог і його чотирилапий напарник — це на все життя. Конкретний поліцейський працює з конкретним собакою. Вчаться співпраці, розумінню одне одного, довірі. Адже кожен службовий собака — унікальний, має свій характер, свої здібності, навіть свій стиль роботи. Наприклад, кожен з них по-різному повідомляє, що знайшов те, що шукав. І кінолог має навчитись це розуміти.

Олена Чернілевська, начальник Кінологічного центру ГУНП в Одеській обл.

Это служебная собака, ее зовут Аиша, породы лабрадор. Аиша с 2 месяцев стала служебной собакой, с 9 месяцев она уже пополнила ряды собак-стажеров, выезжала на задания. На ее счету ряд раскрытых преступлений, громких убиств. Все знают, что если приехала собака с черной квадратной мордой, то значит направление будет указано правильно, и есть шансы раскрыть преступление.

Кінологи отримують мінімум десять викликів на день тільки в Одесі. А ще — патрулювання, чергування на блокпостах. Усюди потрібні службові собаки. Адже хоча й на дворі 21 століття, замінити собачий нюх людина поки не навчилась. В Одесі навіть проводили експеримент — хто швидше знайде закладку — собака чи сучасний робот.

Олена Чернілевська, начальник Кінологічного центру ГУНП в Одеській обл.

Пока робот нагревался, пока меняли батарейки. Я согласна на все 100, техника, наука идут вперед. Но ни один прибор не заменит чуткий собачий нос. Пока на службе находятся наши четвероногие напарники, пока их носы заточены помогать нам с вами в борьбе с преступностью, то мы и наши дети можем спать спокойно

 

Комментарии закрыты