Загроза конституційних криз в результаті узаконення ізраїльських поселень та указу Дональда Трампа, результати попередніх соціологічних опитувань щодо виборів у Франції та сапфіровий ювілей королеви Єлизавети. Який розклад на міжнародній арені на початок тижня – дізнайтесь далі в сюжеті.

 

 

Парламентом Ізраїлю ухвалено закон, що легалізує незаконно зведені будинки у поселеннях на окупованому Західному березі. У тексті документу йдеться, що палестинці, які спочатку володіли палестинською землею, зможуть отримати грошову чи земельну компенсацію.  За думками фахівців, такий спірний законопроект, що був схвалений всього лише 60ма голосами проти 52ох, скоріш за все буде оскаржений у суді. Спори виникли навіть в самому Ізраїлі: Генеральний прокурор назвав законопроект неконституційним, а от Міністр науки, технологій та космосу зазначив, що у парламенті проголосували за зв’язок єврейського народу і його землі. Нагадаємо, що зараз близько 600 тисяч євреїв живуть у поселеннях, що побудовані після ізраїльської окупації і вважаються незаконними відповідно до норм міжнародного права.

 

Після припинення дії положень Трампа про заборону в’їзду в США громадянам семи мусульманських країн на 90 днів, багато авторитетних осіб звернулись до Апеляційного суду із закликом продовжити блокувати указ президента. Проти указу щодо імміграційних заборон виступили колишні посадовці, серед яких були і представники Демократичної партії США Джон Керрі та Мадлен Олбрайт. Вони назвали цей указ Трампа непродуманим, погано організованим та не роз’ясненим, а також підкреслили, що він шкодить національній безпеці. Проти висунутих президентом у січні положень виступили не лише політики – адвокати Apple, Google та Mіcrosoft зазначили, що такий указ шкодить американському бізнесу.

 

У лідери передвиборчої гонки за посаду президента Франції несподівано вирвався незалежний кандидат Еммануель Макрон. Цьому не в останню чергу посприяв скандал щодо розтрати державних коштів, який негативно позначився на репутації екс-прем’єра Франсуа Фійона. Тому згідно з соціологічними опитуваннями, що проводяться напередодні виборів, якщо б перший тур виборів проводився зараз, перемогла б Марін Ле Пен з 26% голосів, а друге місце – з 23% – посів би саме Еммануель Макрон. Таким чином саме ці два кандидати можуть опинитись у другому турі, де, за результатами опитувань, свої голоси Макрону віддадуть майже  65% виборців.

 

Єлизавета ІІ стала першим британським монархом, що відсвяткував «сапфіровий ювілей» на троні. Хоча церемонія коронації діючої королеви Великобританії відбулась у червні 1953 року, цього понеділка, 6 лютого, виповнилось 65 років, як ЇЇ Величність фактично стала королевою. Саме в цей день 1952 року помер попередній монарх, батько Єлизавети, Георг VI. На честь такої дати у Великобританії було випущено спеціальну «сапфірову» марку та пам’ятну монету. Нагадаємо, що результати попереднього рекордсмена – королеви Вікторії – Єлизавета ІІ побила у 2015 році.

Комментарии закрыты