В Одесі можуть заборонити кондиціонери на фасадах історичних будівель.  Як зазначив під час апаратної наради, 23 серпня,  в мерії в.о.  начальника управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Павло Остапенко, на сьогоднішній день завершується розробка проекту комплексної програми збереження і розвитку історичного центру міста на 2019-2021 роки. Крім того, готовий проект Правил благоустрою Одеси.  В даний час він знаходиться на розгляді в юридичному департаменті

Павло Остапенко, упр. охорони об’єктів культурної спадщини ОМР

 Ця програма направлена на вирішення проблем збереження та відновлення історичного середовища , збереження, утримання, ремонту та реставрації історичних об’єктів, ремонту та відновлення вуличних мереж історичного центру міста та відбуватимуться через комплексний та системний підхід та здійснюватиметься шляхом координації зусиль профільних підрозділів ОМР, які будуть виконавцями програми . Наприклад проведення такого комплексу робіт є на вулиці Преображенській та Решильевській.

За словами Павла Остапенка, також шукають законні шляхи заборонити установку кондиціонерів і комунікацій на фасадах будівель — пам’яток архітектури. Крім того, в планах — розробка інструкції правил зовнішнього вигляду балконів, розташованих в історичному ареалі.

Павло Остапенко, упр. охорони об’єктів культурної спадщини ОМР

З метою збереження історичного середовища очищення історичної забудови від хаотично встановлених кондиціонерів та кабельних мереж, управлінням розробляється проект положення про порядок розміщення технічних елементів на фасадах та зовнішніх частинах будинків.

Комментарии закрыты