Люди сами должны указывать на проблему, которую необходимо решить в первоочередном порядке. Это и есть главная особенность  Совместного проекта Европейского Союза и Программы развития ООН, который начал свою работу  в Одесской области в марте 2008 года. Инициатива поддерживается Европейской Комиссией в рамках программы технической помощи Европейского Союза и внедряется Программой развития ООН в Украине. В сентябре прошлого года стартовала уже третья фаза этого проекта. Подробнее знают наши корреспонденты.

Мета Проекту МРГ — створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом сприяння самоорганізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив у всіх областях України. Тобто це всеукраїнський проект —  на Одещині із 2008 року реалізували уже дві його фази.

Андронова Анастасія, Департамент европейской интеграции ООГА

До минулого року ми вже встигли реалізувати дві фази і 25 вересня минулого рок уми розпочали третю фазу. Це мікро проекти, які реалізуються саме в громадах. Він направлений саме на розвиток нашого сільського населення для вирішення їх найнагальніших проблем.

Координатор проекту «Місцевий розвиток. Орієнтований на громаду» в Одеській області вказує на головні його особливості.

Андронова Анастасія, Департамент европейской интеграции ООГА

найголовніша відмінність цього проекту від інших: громада сама обирає тут проблему, яку вони повинні вирішувати. І що також важливо – проект спів фінансується із трьох джерел. По-перше – ці гроші, які дає сам проект, по-друге, це та частка, яку дає бюджет любого рівня, і це часта 5%, яку обов’язково збирає громада.

У рамках проекту знаходять підтримку різні ініціативи місцевих громад. Серед них —  покращання умов проживання та базової соціальної інфраструктури, наприклад, відновлення ФАБів, покращення управління водопостачанням, захисту навколишнього середовища, ефективності використання енергоресурсів та послуг місцевого транспорту тощо.

Андронова Анастасія, Департамент европейской интеграции ООГА

За ці дві фази у нас було реалізовано 93 мікропроекти, це доволі багато. Було охоплено з 26 районів – 15. Це більше ніж половина нашої області. Деякі райони брали участь по декілька разів. 14 млн. грн.., які витрачені на реалізацію цих проектів.

Третя фаза, за словами організаторів, буде не менш продуктивною, адже лишилось невирішеними достатньо нагальних проблем. Більшість із них, за словами координатора, продиктовані часом та останніми подіями в країні. Так, в рамках проекту «місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на території Одеської області працюють над створенням нових, оснащенням і переоснащенням придатних об’єктів для переселенців із Донецької та Луганської областей.

Комментарии закрыты