Співробітники музею сучасного мистецтва Одеси спільно з членами одеської обласної організації спілки художників України представили унікальне видання, що розповідає про історію та сучасну діяльність одного із найстаріших  професійних співтовариств художників нашої країни. «Союз нерушимый» так називається цей альбом.

:  В Музеї сучасного мистецтва Одесси відбулась презентація унікального альбому «Союз нерушимый». Це видання знайомить з історією та творами майстрів одеської організації Національної спілки художників України, яки здобули славу нашомк місту.

  Євген Голубовський,  мистецтвознавець, літератор

Любопытен потому, что представлены художники, который уже нет в живых, они были зачинателями союза и те, кто сегодня работают в Союзе.

В Одесі існує багато цікавих художників, і обрати найкращих для альбому  було дуже важко. Але директор музею сучасного мистецтва Семен Кантор запропонував провести рейтінгове голосування.

  Семен Кантор, директор МСМО

мы постарались выбрать художников. Которые предшествовали нынешнему поколению и постарались это сделать максимально объективно, проводя експертную оценку.к сожалению, у художников самые яркие работы в частных коллекциях. В музеях и это очень хорошо.

Каталог, який має назву «Союз нерушимий»  складається з двох частин, кожній передує стаття. Олександр Дмитренко вивчав діяльність та історію одеської організації спілки художників. Його роздуми відкривають розділ, присвячений майстрам, яких вже немає в живих.- це близько 20 імен,обраних експертами. Стаття відомого одеського журналіста Євгена Голубовського разповідає про те, як в різні часи думали про спілку художників.

  Євген Голубовський,  мистецтвознавець, літератор

 если в советские времена считали, что союз полностью себя изжил, то сегодня союз приобрел несколько другое звучание. Он стал защитой. И в токам качестве союз остался нерушимім.

Декілька іронічна назва статті Євгена Голубовського «Союз нерушимий» стала назвою самого альбому. Робота над виданням тривала с 2013 року. Гальмували процес одеські художникі, які неквапилися приносити свої твори. Багато робіт для каталогу було предоставлено музеєм сучасного мистецтва. Дуже кропітка праця була проведена одеським фотографом Олегом Куцьким, який мусив своєю камерою та умінням передати всі фарби та їх відтінки, форми та обєми скульптур.

 Олег Куцький, фотограф

я с удовольствием принял єто предложение. Хотя понимал, что работа предстоит сложная. Нельзя в фотографии ко всем полходить с одной мерко. 13.30…13.35 я стремился максимально точно передать цвет картини, ее настроение, обїем скульптури

Велика спільна праця співробітників музею сучасного мистецтва Одеси та членів одеської обласної організації спілки художників України була високо оцінена фахівцями.

 Анатолій Горбенко, голова ООО НСХУ

красивое название, хорошая печать, хороший альбом. Хорошая подборка. Хорошо, что не забіли ушедших художников., которіе сделали славу союзу. Одесса біла, есть и остается мощнім творческим коллективом на украине.

В альбомі «Союз нерушимий» можна познайомитись з біографією та творчістью художників від часів Костанді до сучасності. Всього 24 майстра, яких вже немає серед нас, та 187  ніні працюючих.

 

 

Комментарии закрыты