Судьи, которые имеют многолетний опыт работы, соглашаются с тем, что принцип специализации судов положительно влияет на качество рассмотрения споров и обеспечения единства судебной практики. Именно этот вопрос стал ключевым в ходе конференции

Протягом всього періоду незалежності судова система України зазнає змін. На жаль, реформування органів судової влади стало процесом, який триває не один рік і часом набуває непередбачуваних і навіть протилежних одна одній форм. Правильний та ретельний розгляд найскладніших господарських справ можливий завдяки глибоким знанням господарського права та зосередженню на вирішенні певного виду господарських спорів — впевнений голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

Богдан Львов, глава Высшего хозяйственного суда Украины

Якщо суддя може все — то, фактично, його рівень може бути і високий, але нижчий від того, що може вирішити справу більш спеціалізований суддя. У всьому світі рівень спеціалізації нарощується приблизно так: є спеціалізований суддя в межах одного суду, наступний рівень — більш високий, це спеціалізована колегія, або палата у складі одного суду, і найвищий рівень спеціалізації — це спеціалізований суд. Це еволюція, вона потребує коштів, але це еволюція, а зворотний напрямок можете назвати самі.

Спеціалізація — шлях до професіоналізму, — впевнена і голова Ради суддів України. Зокрема, у контексті органів самоврядування суддів, за словами Валентини Симоненко, судді господарської юрисдикції — одні з найбільш організованих і самодисциплінованих.

Валентина Симоненко, председатель Совета судей Украины

На все ситуации, которые возникают, я призываю вас смотреть мудро, взвешено и помнить, что истина всегда посредине. Как в одном фильме говорили — все проходящее, а музыка вечна. так вот, все проходящее, а суд будет всегда. Потому, что он необходим и это государственная структура, задача в том, чтобы мы его подняли вместе на тот уровень, которого мы с вами достойны и это дело в наших руках.

Подібні конференції відбувалися і в інших областях України та мали свою тематику. Одеса ж — регіон, де особливо розвинене підприємництво. Відповідно, діалог та співпраця  із бізнес-спільнотою — актуальне питання сьогодення, — впевнена Наталія Морщагіна

Наталья Морщагина, глава Одесского апелляционного хоз-го суда

Ми всі представляємо собою єдине ціле. І окремо ні самі судді, ні самі адвокати, ні підприємства існувати не можуть. Тобто, і прокуратура, і, відповідно, адвокатська спільнота, і суди, вони повинні діяти як єдиний механізм. Однак, цей механізм повинен бути, звісно, на законодавчому рівні, вирівняний, чітко повинні бути окреслені повноваження кожної ланки, і таким чином, у нас все буде добре. А зважаючи на те, що у нас міцна підтримка науковців, і теоретична база під всі наші питання. То я думаю, ми досягнемо успіхів.

Важко не погодитися з тим, що збереження господарських судів у вигляді спеціалізованої гілки судової влади, яка діє відокремлено від судів загальної юрисдикції — гостра потреба сьогодення. Адже важливі для держави підприємства потребують якнайкращого судового захисту, заради відновлення економіки України. Тож залишається сподіватися на мудрість законодавців та виважений підхід до реформування судової системи.

Комментарии закрыты