Довгоочікувана регата серед крейсерських яхт — Кубок Чорного моря-2017. 10-а, ювілейна регата приурочена до Дня незалежності України. І сьогодні опівдні з козацької чайки «Спас» був даний старт цій історичній події. Подробиці дізнаємося у наступному сюжеті.

Одесу воістину можна назвати берегинею вітрильних традицій. Не дарма з моменту відновлення регати вже десятий рік поспіль в найстарішому яхт-клубі Чорного моря збираються кращі екіпажі крейсерських яхт, щоб позмагатися в «Кубку Чорного моря». І цей рік не став винятком.  На старт вийшли яхти з Києва, Херсона, Миколаєва, Южного, Чорноморська і, звичайно, Одеси. Попереду спортсменів очікує 4 гоночних дні, і все сприяє тому, щоб регата була захоплююча і цікава.

Альберт Кабаков, президент вітрильної федерації Одеської області

Погода идеальная, можно сказать, ветер есть, ветер нужной силы, волны практически нет, потому что с берега дует и солнечно — хорошо. Как раз праздничная погода.

Варто відзначити, регата приурочена 26-й річниці незалежності України. І дуже символічно, що головною родзинкою гонки стала козацька чайка «Спас», створена за кресленнями ще 17 століття. Саме з борту цього парусника і був даний старт регати.

Це, що я зараз виготовляю, називається картуш. Щоб відразу необхідну кількість пороху помістив в гармату, а не бавився і всипав з гори… Коли потрібно зробити постріл, я забиваю всередину картуш, зверху кидаю ядро і бабах.

Двійник старовинного судна був побудований в селі Раковець Львівської області і спущений на воду в 2006 році. І відтоді чайка не раз подорожувала в Чорному і Азовському морі, а в 2007-му козацький човен побував навіть у Грузії.

Мирон Гуменецький, капітан козацької чайки «Спас»

Козацькі чайки — це були легкі, маневрені, двосторонні. Тобто, вони унікальні були в тому, що козаки могли йти в одну сторону, пересісти і йти назад не розвертаючись, зо дуже сильно впливало на маневреність для наступу\відходу в бою. Мета збудувати цей човен була — відчути, зрозуміти як вони могли на ньому ходити, як він йде, яка специфіка перебування в морі, як він себе почуває в морі.

Гонка також цікава тим, що розміри яхт стали оцінювати за міжнародною системою ORC. Ця система дозволяє вирівняти шанси яхт різних характеристик. Крім того, підсумки регати вперше будуть визначати за допомогою автоматизованої системи проведення вітрильних змагань Sail Racers. Це повинно звести до мінімуму ймовірність помилки при визначенні переможців.

Олег Елісєєв, Наглядова рада Вітрильної федерації Одеської обл.

Яхты достаточно разные, яхты разбиты на три зачетные группы, в основной своей массе яхты будут гоняться по протоколу ORC. Это мерительная система, которая предназначена для того, чтобы уровнять шансы разнотипных яхт. Данная регата проходит в классе «Крейсерские яхты», а это означает что у всех яхт разные технические параметры, а для того, чтобы их уравнять нужна специальная система гандикап — расчет определенных коэффициентов.

Прикмета каже: жінка на кораблі — до біди. Але судячи з кількості дівчат на яхтах — це лише прикмета. І незважаючи на те, що на вигляд, вітрильний спорт, здається чоловічим видом спорту, в нинішньому році цей стереотип розбитий вщент.

Дарина Ляшенко, член екіпажу яхти «Нелегал»

На самом деле, не сложно, если знать, что ты делаешь и иметь до этого теоретическую подготовку и какого-то рода, практическую. Я в яхтенном спорте еще только первый сезон, но тем не менее, тех знаний я приобрела мне хватает, чтобы участвовать на всеукраинских соревнованиях, в частности на «Кубке Черного моря». Физически, мне, как девушке, конечно, сложно в большой ветер управлять лодкой, но тут еще есть сложность в том, как правильно вести лодку по курсу, потому что это требует больших навыков теоретических и практических более глубоких.

У регаті беруть участь не тільки дорослі спортсмени, а й діти. А це говорить про зв’язок поколінь і про те, що підростають нові чемпіони, які в недалекому майбутньому також будуть прославляти наше місто.

Комментарии закрыты