Одеський апеляційний господарський суд завжди приймав і приймає активну участь в заходах, які сприяють підготовці сучасних суддів. В зв’язку з тим, що проблема кадрів у українській судовій системі саме в цей час стоїть дуже гостро, Національною школою суддів була розроблена Програма спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, які мають щонайменше трирічний стаж роботи на посаді помічника судді. 26 березня у чотирьох містах — Києві, Одесі, Харкові та Львові — стартував цей унікальний курс «від помічника до судді». Одеське регіональне відділення Національної школи суддів України буде навчати майбутніх суддів у стінах Одеського апеляційного господарського суду. Під час урочистої процедури відкриття спецкурсу голова суду Наталія Богацька звернулась до присутніх помічників суддів.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
Вы, как никто, знаете, что представляет из себя профессия судьи, вы пришли к этому решению осознанно. Вы прошли уже первый тур, вас отобрали из почти 5000 кандидатов, желающих пройти обучение.

Отже, в рамках судової реформи спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді у 2018 році буде проводитися за новою єдиною стандартизованою програмою, затвердженою рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Помічники, які супроводжували суддів на протязі не менш 3-х років у веденні судових справ, зараз отримують змогу пройти спеціальний тримісячний курс, отримати важливі теоретичні знання і набрати необхідне число балів для здачі іспиту на посаду судді. З початком навчального курсу кандидатів привітав з Києву в режимі онлайн-конференції ректор Національної школи суддів Микола Онищук, інші поважні гості та проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна, яка завітала на подію в Одесу особисто. На прес-конференції після урочистої процедури відкриття Наталія Шукліна детально розповіла про особливості нового курсу.

Наталія ШУКЛІНА, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ
Закон про судоустрій та статус суддів передбачає, що спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді відбувається на протязі 12 місяців. За урахуванням того, що прийшли до нас вже фахові кандидати, що саме посада помічника є найкращим майданчиком для старту на посаду судді, — ми розробили спеціальну програму для підготовки кандидатів із числа помічників суддів, яка буде тривати тільки 3 місяці.

До навчання кандидатів на посаду суддів запрошуються виключно судді — відповідно висновку Консультативної ради європейських суддів. Тобто очікується, що незабаром з ініціативи Національної школи суддів України в українські суди має ввійти нова генерація професіоналів. Це підкреслив й директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець.

Валерій ЛЕВЕНЕЦЬ, директор Одеського регіонального відділення НШСУ
Програми розроблялись самими суддями, діючими та у відставці. Розробляючи ці програми, судді уже вкладали в них свій досвід роботи на цій посаді. А тому я вважаю, що це буде унікальна можливість у слухачів отримати практичні навики роботи судді на майбутній посаді.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
Для того, чтобы эта новая волна могла начать хорошо работать и влиться в судебную систему, нужен был комплексный государственный подход. Поскольку когда пять или десять судей попадают в коллектив, и коллектив их обучает, как это было ранее, на основании традиций и устоев, — это одно. Сейчас, при таком потоке судей новой формации, подобная система работать не будет. Поэтому мы очень благодарны тому, что Национальная школа судей взяла на себя такую роль и сегодня готовит новые кадры для судебной системы.

Для одеських слухачів спецкурсу з підготовки кандидатів на посаду суддів одразу ж 26 березня почалися й перші заняття — з верховенства права. Але перед цим — фото на пам’ять, вони ж перші!

Комментарии закрыты