Непросто триває процес об’єднання сіл і селищ Одещини в територіальні громади. Досі розрізненими залишаються приміські населенні пункти Міжлимання. Люди обговорюють можливі варіанти, від яких залежить їх майбутнє, то ж до вибору підходять обґрунтовано. 20 жовтня в Будинку культури села Іллінка відбулись громадські слухання з цього приводу. На розсуд селян винесли дві пропозиції про об’єднання — від Усатівської сільської ради (надійшла 2 жовтня) та повторну від Августівської сільради. Вона надійшла ще 12 вересня, і 30-денний термін розгляду сплинув раніше (слухання намагались провести в минулі вихідні, однак тоді не було кворуму). Тепер питання підняли знову.

 

Яким буде спільний бюджет і витрати майбутньої ОТГ, де розташовуватимуться сервісні центри, паспортний стіл, чи відремонтують будинок культури, чи надаватимуть допомогу незахищеним верствам, якою буде інвентаризація земель — обговорення тривало не одну годину. Виступали і місцеві депутати, і депутат обласної ради від Біляївського району Дмитро Чапір. Дискусія виявилась жвавою та подекуди вкрай емоційною.

Голова Іллінки Сергій Григорченко закликав односельчан зробити усвідомлений вибір.

Сергій Григорченко, Іллінський сільский голова

Самое главное — єто спроможнисть громади. Спроможнисть расчитывается финансами. По нашему мнению, и громада это подтвердила, более спроможной громадой, которая сможет в будущем воплощать в жизнь те или иные проекты, громада выбрала для себя более финансово спроможну структуру как Усатовская объединенная  территориальная  громада

Усатове — велике село. І запланований бюджет майбутньої тергромади з ним на чолі сягне майже 140 мільйонів гривень, що надасть більше можливостей для розвитку. Рішення громади Іллінки — проміжне. Протягом 2 тижнів вже сільська рада збереться на сесію, аби його погодити чи відхилити. Також на пропозицію Усатова мають пристати й інші сільські ради — та ж Августівська та Маринівська. Громадські слухання там мають відбутись найближчим часом.

 

Комментарии закрыты