Ці симпатичні звірятка стали одними з символів Африки. І недивно, істоти, що стоять стовпчиками, схожі на маленьких забавних чоловічків — дивне видовище, яке нікого не залишає байдужим.
Мешкають сурікАти на відкритих африканських рівнинах. Живуть колоніями, загальним числом до 20-30 особин. Риють підземні тунелі, завглибшки півтора і більше метрів. Маса тіла дорослої тварини близько 700 грам, довжина 25-35 см У сурікатов панує матріархат, а самки, як правило, більше і сильніше за самців.

Харчуються звірятка в основному комахами, ящірками, пташиними яйцями і навіть… скорпіонами і зміями. У цьому їм допомагає відмінна реакція і частково, імунітет до отрути цих тварин.
Розклад денний у сурікатов зазвичай такий: рано вранці звірятка пробуджуються і виходять на пошуки їжі, при цьому доки всі шукають прожиток, хтось стоїть на височинІ і уважно оглядає околиці, на предмет небезпеки. У найспекотніший час всі ховаються в тіні, а потім знову йдуть шукати прожиток і повертаються додому перед заходом сонця.
Не дивлячись на те, що сурікати – милі істоти, говорять, що з них виходять не дуже хороші домашні вихованці. Вони часто бувають агресивні, особливо до незнайомих людей, яких можуть укусити.
До речі, в дикій природі, між групами сурікатов частенько виникають запеклі бійки за територію! Ось так!
.

Комментарии закрыты