У цю суботу відбувалося святкування останніх двох днів Песаха. У перший день свята народ Ізраїлю залишив Єгипет, і сім днів по тому сталося диво розсічення Ям Суф — Тростинного моря. ТалмУд під час обговорення проблеми вдалого сватання, бажаючи підкреслити, наскільки це складно, наводить слова раббі Йоханана: «З’єднати двох людей так само важко, як розсікти Тростинне море». Здавалося б, який зв’язок? Зрештою, розсічення моря — це надприродне чудо, створене Самим Всевишнім вперше в нашій історії. Сватання — звичайне життєве явище, яке — з усіма його труднощами — відбувається постійно і в результаті ми бачимо, що кожен день люди одружуються. Хіба можна це порівнювати? Навіть якщо припустити, що це чудо, то не таке велике, як розсічення моря. Хоча, з іншого боку, якось запитали чоловіка, який відзначив 15-річчя шлюбу, як це — бути одруженим так довго. Він відповів, що це як п’ятнадцять хвилин … під водою! Так що, можливо, в цьому і полягає схожість з розтином моря.
Талмуд використовує це порівняння і в зв’язку з обговоренням питання про засоби до існування: «Важкий прожиток людини, як розсічення Тростинного моря». І тут теж виникає подив: чому пошуки засобів до існування порівнюють з великим дивом, що сталося в історії?
Є цікавий коментар з цього приводу: коли сини Ізраїлю стояли на березі моря, перед ними була вода, а ззаду наступали єгиптяни, вони злякалися, запанікували і почали скаржитися до Моше: «Чи не тому, що немає могил в Єгипті, ти взяв нас вмирати в пустелі? Що зробив ти із нами, коли вивів нас із Єгипту?!! »
Ще одна дуже важлива річ сталася на березі Ям Суф: мідраш розповідає, що навіть після того, як Бог велів синам Ізраїлю рушити в дорогу, і Моше простяг свій посох над водами моря, вони не розступилися. І тільки коли єврей на ім’я Нахшон стрибнув у воду без будь-яких розрахунків, але знаючи, що це воля Всевишнього, відбулося велике чудо розсічення моря. Любавицький ребе в одній зі своїх бесід говорить, що так само треба діяти у всіх аспектах життя. Неможливо довго сидіти і роздумувати, підходить це або не підходить.
Головний висновок, який робить Ребе: кожному потрібно жити в повній вірі в мудрість Всевишнього і з цією вірою стрибати в воду життя. І тоді море розступиться! Нехай буде це плавання в житейському морі приємним за допомогою Творця.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован