Архангел Михаїл — один з вищих ангелів, що приймає близьку участь в долі Церкви. Святе Письмо, оповідаючи про явлення ангелів різним людям, власним ім’ям називає тільки деяких з них, — тих, які несуть особливу місію в утвердженні Царства Божого на землі. Одним з них є Архангел Михаїл. 19-е вересня, день спогаду Чуда Архістратига Михаїла, що було у Хонех або Колоссех, — для Свято-Архангело-Михайлівського Одеського жіночого монастиря друге престольне свято обителі.

…У місті Колоси на території нинішньої Туреччини стояв храм, присвячений архангелу Михаїлу з чудовим джерелом, в водах якого багато хто не тільки зцілювався, але і знаходив рятівну віру, хрестився після зцілення. У ІV столітті в цьому храмі протягом 60-ти років служив паламарем Архип Херотопській, який прославився своїм доброчесним християнським життям: подвижник не їв ні м’яса, ні риби, навіть хліба не їв, він харчувався лише травою, спав на гострих каменях і проповідував Євангеліє язичникам. За те, що багато хто з них хрестився, інші язичники мстилися Архіпові, били його. Одного разу противники віри Христової вирішили зовсім знищити храм на честь Архангела Михаїла і вбити Архипа — вони з’єднали в один потік дві гірські річки і направили їх на храм. Тоді з’явився Вождь Сил Небесних Михаїл, вдарив жезлом по горі і відкрив в ній широку розколину, куди кинулися води потоку і храм залишився недоторканим, А Архип неушкодженим. З тих пір місце, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає «розколина» або «отвір».

Анна
Ангелы вмешиваются в нашу жизнь, когда мы не можем никак повлиять на ситуацию. Это очень ценно, это помощь огромная от Господа.

Лідія
Мы должны мысленно, молитвенно пребывать с теми, кто нас хранит, кто нас защищает от врагов видимых и невидимых. И, как никогда, сегодня это существенно.

Про всіх моляться в одеському монастирі на честь Архангела Михаїла, в храмі в його честь — і в святкові дні, і в звичайні.

Ігуменя Серафима (Шевчик), настоятельниця Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря
Мы трудимся во славу Архистратига. Иноки — это ангелы на земле, они должны стремится, чтобы уподобляться Небесному чину. И, вместе с тем, мы, грешные молимся смиренно и усердно о всех, кто посещает нашу обитель, о нашем граде.

Комментарии закрыты