29-го листопада, в день, коли Церква святкувала пам’ять святого апостола і євангеліста Матвія, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Свято-Успенському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні братії обителі в священному сані. У другий день Різдвяного посту Православна Церква згадує одного з найближчих дванадцяти учнів Христа — святого апостола і Євангеліста Матвія. Відомо (Лк. 5: 27-29), що Левій (єврейське ім’я Матвія) був збирачем податків в Капернаумі, тобто збирав податки для Римської імперії зі своїх співвітчизників, на чому і наживався. Почувши проповіді Христа, Матвій, усвідомивши свої гріхи, покаявся, відшкодував вчетверо тим, кого раніше оббирав, роздав решту свого маєтку убогим і разом з іншими апостолами пішов за Христом. Після чого, за переказом Сократа, Никифора та інших, апостол Матвій пішов з проповіддю слова Божого до Сирії, Мідії, Персії, Азіатської Ефіопії та Індії. В Ефіопії апостол Матвій постав з Євангелієм перед племенем людожерів. А через деякий час святий Матвій висвятив в місті Мірмени єпископа Платона. Зціливши одержимих біснуванням в сімействі князя тієї країни Фульвіана, євангеліст привернув спочатку його здивування і повагу, а потім після своєї проповіді всю силу гніву. В результаті цього святий апостол Матвій прийняв мученицьку смерть за Христа близько 60-го року. Через деякий час після цього, Фульвіан сам відрікся від своєї влади і прийняв хрещення з ім’ям Матвія на честь святого апостола. Після смерті єпископа Платона Фульвіан був обраний на кафедру, і своїм служінням він продовжив справу святого апостола Матвія в поширенні слова Божого. Апостол Матвій вважається засновником Ефіопської церкви… За богослужінням у неділю митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел підніс до Господа молитву про припинення згубної пошесті в нашій землі.

26-го листопада Владика митрополит Агафангел знову відвідав Свято-Покровський скит в селі Маринівка Біляївського району, де особисто проконтролював хід будівельних та реставраційних робіт в обителі. Нагадаємо, в скиту зводиться перший в Україні православний хоспіс «Покров» для онкохворих, а також літній храм на честь ікони Божої Матері «Тихвінська». Храм цей по-своєму унікальний для нашого краю, об’єкти відкритої літньої культової архітектури поки не були присутні в Одеській єпархії, тим більше такі масштабні. На першому богослужінні в храмі, яке було звершено цього літа в честь 5-річчя заснування скиту, Тихвінський храм зібрав понад тисячу людей. Зараз Дім Божий продовжує благоприкрашатися працями і молитвами правлячого архієрея Одеської митрополії.

У рамках єпархіального проекту «Бесідка», в якому піднімаються головні сучасні питання життя Церкви та суспільства, — 29-го листопада темою для обговорення стали визивно гострі і некоректні висловлювання Константинопольського патріарха на адресу нашої Української Православної Церкви.

У день пам’яті апостола Филипа Свята Церква вступила в Різдвяний піст. Це останній багатоденний піст року. Для чого ми постимо? У чому сенс посту для нас? На ці запитання телеглядачі знайдуть відповідь в нашому сюжеті.

15-го листопада на ютуб-каналі Одеської єпархії вийшов новий випуск програми «Бесідка». Під час цієї зустрічі духовенство та гості програми бесідували про віру і марновірство, були порушені теми від побутових забобонів до магії і психології. Детальніше про нову «Бесідку» розповідає наш кореспондент.

Комментарии закрыты