9-го грудня в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершили Божественну літургію з нагоди тридцятиріччя архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Святкове богослужіння очолив Блаженніший митрополит Онуфрій. Предстоятелю співслужили сонм архієреїв Української Православної Церкви, гості в священному сані та духовенство монастиря. За богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів і хворих. З нагоди тридцятиріччя єпископської хіротонії Священний Синод УПЦ нагородив Блаженнішого владику вищою відзнакою Української Православної Церкви — орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських I ступеня. Після відпусту найстаріший член Священного Синоду УПЦ митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел виголосив привітання Блаженнішому митрополиту Онуфрію від Синоду Української Православної Церкви.
9 грудня після урочистої Божественної літургії в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, в резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви відбулося засідання Священного Синоду. Священний Синод висловив позицію щодо заяви патріарха Константинопольського Варфоломія про статус Української Православної Церкви. Члени Синоду констатували, що така заява є загрозою для збереження релігійного миру в Україні та поглиблює кризу в світовому Православ’ї. Саме Українська Православна Церква веде свою спадкоємність від Київської митрополії, яка була створена в дев’ятсот вісімдесят восьмому році. У той час як «УАПЦ» і «УПЦ КП», на базі яких постала «ПЦУ», є новоствореними структурами, які відкололися від Української Православної Церкви. Священний Синод зазначив, що Константинопольський патріарх не має ніяких підстав робити будь-які заяви щодо Предстоятеля Української Православної Церкви. Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій ніколи не перебував в юрисдикції Константинопольського патріархату, а тому рішення цієї Церкви щодо нього не мають ніяких канонічних підстав. На переконання членів Синоду, спроби патріарха Варфоломія диктувати свою волю іншим Помісним Церквам не відповідають православній еклезіології та вимагають принципової оцінки на всеправославному рівні. На засіданні Синоду було підбито підсумки діяльності Української Православної Церкви в 2020-му році. Зокрема зазначено, що в період пандемії єпархії активно допомагають медикам, багатодітним, малозабезпеченим сім’ям та людям похилого віку. Всього надано фінансову і матеріальну допомогу медичним закладам та населенню на суму понад 2,5 мільйони гривень. Для потребуючих зібрали і передали чотириста тринадцять тонн продуктів і шістдесят дві тонни необхідних речей. На засіданні Священного Синоду Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій вручив високу нагороду УПЦ – орден «Різдво Христове» — митрополиту Одеському і Ізмаїльському Агафангелу.
Четвертого грудня, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив Божественну літургію в Свято-Введенському храмі міста Южне. Владиці співслужили архієпископ Южненський Діодор, благочинний храмів третього Одеського округу протоієрей Ілля Маніта і духовенство Одеської єпархії.
Чудотворна Курська Корінна ікона Божої Матері «Знамення» є головною святинею Російської Зарубіжної Церкви і перебуває в присвяченому їй головному храмі Архієрейського Синоду в Нью-Йорку. З неї був написаний і освячений на оригіналі список для одеського храму на честь ікони Божої Матері «Знамення» Курська Корінна при Одеському інституті фінансів. Про престольному свято цього храму наша розповідь.
Шосте грудня в церковному календарі відзначено як день поховання святого благовірного князя Олександра Невського, у схимі Алексія. На честь цієї події в одеському храмі, присвяченому святому, відбулося святкове богослужіння — для того, щоб гідно вшанувати пам’ять благовірного князя, який все своє життя працював над збереженням свого народу і віри.
На ютуб-каналі Одеської єпархії вийшов в ефір новий випуск програми «Емаус, сіли і поїхали», в якому команда проекту відвідує святі, шановані і маловідомі місця на просторах православної України і розповідає про них. Цього разу паломники вирушили в древній Лядовський Усікновенський скельний чоловічий монастир. Обитель розташована на мальовничих горах Вінницької області над річкою Дністер і на протязі більше тисячі років, з тисяча тринадцятого року, привертає віруючих своєю безперестанною молитвою.
Церква устами апостола нас закликає: «Повстань, сплячий, і воскресни з мертвих, і воскресить тебе Христос». Значить, ми всі покликані пробудитися в вірі, прокинутися в сподіванні на Господа і в праці заради Нього в житті. «Повстань, сплячий», — говорить Господь, і потрібно, щоб ці слова були почуті кожним з нас, до кожного з нас дійшли і постукали в нашу душу, в двері вашого серця. Прокинься, сплячий, якщо ти спиш! І ми запитаємо: «Господи, як прокинутися, як від мертвого сну воскреснути?» І апостол відповідає: «І воскресить тебе Христос». Не своєю силою ми житимемо разом, а саме Його силою. «Воскресить тебе Христос». Ось дорогоцінні слова, до кожного звернені: перестанемо жити так, як ми живемо, — бездумно, мляво, понуро, сонно, треба щоб закінчилася духовна сплячка наша. «Повстань», — каже нам апостол, і Господь нам каже: «Встань, сплячий, і воскресни з мертвих, і воскресить тебе Христос Бог!».

Комментарии закрыты