20-го червня, в День Святої Трійці П’ятидесятниці, в Свято-Троїцькому соборі міста Одеси пройшли урочистості з нагоди престольного свята. Правлячий архієрей єпархії Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив святкову Божественну літургію, після закінчення якої була звершена вечірня з читанням уклінних молитов. А для прихожан і гостей храму у дворі собору була приготовлена святкова трапеза.

«Прийдіть, усі вірні, прославимо зішестя Святого Духа». На 51-й день після Пасхи в православній Церкві святкується день 3-ї особи Святої Трійці, Яка предвечно виходить від Бога Отця — День Святого Духа. В Одеській єпархії в це свято Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив богослужіння в селі Зоря Саратського району в Свято-Троїцькому храмі, який святкував своє 150-річчя.

19-го червня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський очолив Божественну літургію в храмі святителя Луки та мучениці Валентини. Після завершення богослужіння Владика митрополит освятив пам’ятник, встановлений видатному релігійному діячеві і відомому хірургу — святителю Луці (Войно-Ясенецькому), сповідникові, архієпископу Сімферопольському і Кримському. Також архіпастир вручив нагороди одеським лікарям і благодійникам, які взяли участь у спорудженні пам’ятника, і привітав усіх присутніх з Днем медичного працівника.

У Одесі 22-го червня, в скорботну дату 80-річчя початку Великої Вітчизняної війни, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел вшанував пам’ять загиблих і поклав квіти до Пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави. Ми відчуваємо біль за всіх тих людей, в основному молодих, які загинули в перші дні війни. Але одночасно з якою гордістю, з яким почуттям трепету подумки схиляємо главу перед цим подвигом, усвідомлюючи його значення для самих себе, для кожної сучасної людини — для кожного, хто є спадкоємцем великого минулого!

Хлопчик Данило Шмуратко кілька років тому залишився без матері. Він майже нічого не чує, і щоб подолати цю біду, йому потрібні були слухові апарати, ціна яких непідйомна для Данила. До Одеської єпархії звернулася волонтер Марина Лучакова, з проханням допомогти зібрати необхідні кошти для хлопчика. 16-го червня хор Одеської єпархії «Миротворці», в рамках ініціативи # ДоброОб’єднує, виконав пісню «Слово «Мама» дороге» і відкрив збір коштів на слухові апарати 11-річному хлопчикові Данилу. Завдяки небайдужим до чужої біди православним людям сьогодні Данило вже отримав два довгоочікуваних слухові апарати і може чути звуки цього прекрасного світу. Представники єпархії привітали хлопчика, взяли благословення у владики митрополита Агафангела і провели з Данилом цілий день, познайомили зі святинями Одеси, побували в монастирях і храмах, а на завершення відвідали веселу та цікаву виставу в дельфінарії «Немо». Зворушлива історія Данила Шмуратка показує нам, що Добро здатне не тільки об’єднувати, а й приносити щастя в цей світ.

У першу неділю після дня Святої Трійці Церква згадує всіх святих — а саме тих, хто за мету свого життя поклав пізнати Бога. Бог по Любові створив нас Собі для того, щоб ми, через відповідну Любов, пізнали свого Творця. Наш сенс життя, таким чином, не повинен бути тільки по земним міркам, інакше чим би відрізнялося життя людини від життя тварин, рослин, навколишнього світу?
А відрізняємося ми тим, що маємо безсмертну душу, яка повинна навчитися любити, дружити, відгукуватися на потреби ближнього, допомагати; маємо душу, яка повинна вміти з християнською мужністю переносити скорботи, і в той же час співчувати, а також радіти, сподіватися, вірити, молитися. Іншими словами, наша душа — це відображення Бога, і завжди шукає Те, від чого відбилася. Учитель Церкви, святий блаженний Августин одного разу з цього приводу сказав: «Бог створив нас для Себе і мається наше серце, поки не заспокоїться в Ньому». І Бог не приховує Себе від нас, навпаки — Він об’являється нам, Його можливо пізнати, Його життю можливо причаститися, Йому можливо уподібнитися. З Богом можливе спілкування, Він завжди відкритий для діалогу, який відкриває нам Його благу Волю, Його Промисел. Отже, Бог відкритий до пізнання, а значить сенс нашого земного життя не тільки в тимчасових придбаннях і втратах, тимчасових перемогах і невдачах, народженні і смерті, а, виявляється, що все це тільки початок, але не кінець. Все це — підготовка до Вічного Шляху до Бога, все наше життя є шлях в Царство Небесне.
День всіх святих — це день тих людей, які дійшли до порога в Царство Боже. А поки йшли туди, до цього порогу, дорогу розчищали, в першу чергу, не кулаками і різкими словами, не жорсткою волею і не вогнем і мечем, а — Любов’ю, прощенням, лагідністю і терпінням, мудрістю і міцною вірою в Бога. Святі йшли, не переступаючи через ближнього, не намагалися вистилали собі шлях тими людьми, яких перемогли, але основою своєї дороги до Бога вважали молитву, свою надію і сльози, щирість, вдячність. І, звичайно ж, вони жили духом добрих справ заради стражденного ближнього — всіх, хто йшов з ними поруч. Церква закликає і кожного з нас пам’ятати: святі — це не хтось десь на стороні, це одні з нас. І кожен з нас покликаний бути таким — «Будьте святі, бо Бог ваш святий» — так говорить нам сьогодні Господь.

Комментарии закрыты