В Одеській мерії керівники виконавчих органів і депутати Одеської міської ради обговорили проект рішення «Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Одеси в 2017 році», який планується винести на сесію Одеської міської ради 20 вересня.

«Не тому, що грошей не вистачає. А, навпаки, тому, що відчуваємо себе впевнено.» 7 вересня в Одеській мерії відбувся безпрецедентний захід — Одеський міський голова, керівники департаментів і міські депутати разом обговорювали проект необхідного місту рішення про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Одеси в 2017 році.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеській міській голова
Я хочу, чтобы у каждого депутата была уверенность в том, что никто не берет кредит для не целевого использования. Мы хотим взять кредит для того, чтобы в кратчайшие сроки максимально реализовать то, что необходимо городу. 

Гроші запланованого кредиту підуть на капітальні ремонти великих ділянок тепломереж, заміну і модернізацію ліфтів, будівництво школи на селищі Котовського, школи по вулиці Маршала Говорова, капітальний ремонт Новоаркадієвського колектора, ремонтно-реставраційні роботи багатьох фасадів і покрівель будівель в історичному ареалі міста, будівництво вело-пішохідної естакади, яка з’єднає, нарешті, 8-му й 10-ту станції Великого Фонтану, ремонт тротуару на Рішельєвській, капітальний ремонт великої ділянки Преображенської. Місто планує взяти кредит 1 млрд.грн в державному «Укргазбанку» терміном на 5 років під 17,5% річних.

Світлана БЕДРЕГА, директор департаменту фінансів ОМР
Не рискованный кредит банк выдает тому заемщику, у которого, если это производственное предприятие, то высокая рентабельность, значительные объемы прибыли, отсутствуют задолженности. Если брать эти параметры у хозрасчетного предприятия и перенести их на бюджетное, то как раз у нас все эти показатели присутствуют. 

Керівник департаменту фінансів Одеської міської ради Світлана Бедрега зазначила, що з урахуванням показників зростання бюджету розвитку за останні три роки щорічні витрати на погашення кредиту не приведуть до втрати платоспроможності бюджету міста та виникнення заборгованості. При цьому місто зможе вже найближчим часом реалізувати проекти, які очікують одесити. Якщо ж проекти через відсутність можливості фінансування будуть відкладені на наступні роки, то є велика ймовірність, що інфляційна складова вимагатиме перегляду проектно-кошторисної документації в бік подорожчання. А з урахуванням аналізу попередніх років прогнозована сума подорожчання практично нівелює пропонований банком відсоток по кредиту.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеській міській голова
По каждому решению каждый из здесь присутствующих чиновников отстаивал у нас сначала, и сегодня здесь, должен отстаивать свои проекты у вас на депутатских группах и в комиссиях. Это очень важный вопрос. 

В ході дискусії присутні обговорили соціальну важливість запропонованих проектів і необхідність їх реалізації, а також можливі ризики та переваги в разі кредитного запозичення.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеській міській голова
С одной стороны, у нас хорошие успехи, что мы за 25 лет 600 лифтов сделали. С другой стороны, оставшиеся — когда мы их сделаем? И что еще с ними может произойти? В этом цена вопроса — стоит или не стоит нам брать, стоит или не стоит выделять эти средства? Или взять кредит, сделать эти лифты в кратчайшие сроки — и спокойно засыпать и просыпаться, что у нас в этом вопросе порядок наведен. Поэтому не смотря на успешное формирование бюджета, мы говорим о том, что есть такая необходимость приобрести кредит. Быть этому или не быть — мы будем решать вместе.

Міський голова Геннадій Труханов запропонував обговорити проект рішення «Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Одеси в 2017 році», який схвалений профільною депутатською комісією, на засіданнях депутатських фракцій.

Комментарии закрыты