Наша тижнева Глава Бехукойсай починається зі звернення Всевишнього до народу Ізраїлю: «Якщо за встановленнями  моїми  ходити будите і заповідєй моїх дотримуватися і виконувати,» то … обіцяно за це винагороду нам від Всевишнього: «Я дам ваші дощі в свій час, і дасть земля урожай свій, і дерево польове дасть плоди свої. І досягне у вас молотьба збору винограду, а збір винограду досягне сівби. І будете їсти хліб ваш досита, і будете жити без бідно на вашій землі … І ще багато і багато благ обіцяні нам за виконання законів Тори.

Цілком очевидно, що значення виразу «за встановленнями   моїми ходити будите Бехукойсай тейлеху  полягає не тільки в тому, що народ Ізраїлю повинен дотримуватися заповідей. Ось як коментує це Раші «Працюйте над вивченням Тори, з тим, щоб дотримуватися і виконувати, як сказано:« І вивчайте їх, і дотримуйтесь їх, щоб виконувати. »Тим самим саме вивчення Тори виражається тут словами« мої встановлення ».

Розглядаючи слово хукойс встановлення  ми знаходимо, що воно має спільне походження з однокорінним йому словом хакіка – ритування  на камені … Таким чином Тора говорить нам, що працювати над вивченням Тори потрібно на рівні хакіка , і зв’язок людини з Торою повиннен бути таким , як між каменем і вибитими в ньому літерами. Саме знання Тори має стати єством людини, невід’ємною від нього частиною .Цей рівень відображається літерами, вибитими в камені. І саме в цьому і полягає глибинний сенс веління Всевишнього зазначеного в цій тижневої главі  Бехукойсай — «за встановленими моїми ходіть»

Підіб’ємо підсумок — коли Тора це наше життя, і воно викарбувано в нас, як літери на камені, і всі рівні нашого існування пройняті життєвою силою Тори, тоді кожен з нас отримає  всі численні мирські блага, про які докладно ідеться  в нашій сьогоднішній тижневої главі: «і дам мир на землі, і коли лежите, ніщо вас не потривожить. І знешкоджу я  звіра хижого з землі, а меч не пройде по вашій землі. І переслідувати будите ваших ворогів і вони попадають перед вами від меча, і звернуся до вас і плідними зроблю вас, і збільшу вас, і встановлю Мій заповіт з вами. І будете їсти престаре, а старе перед новим прибирати будите. І встановлю пристановище  Моє серед вас, і не відкине душа Моя вас. І ходити буду в середовищі вашому, і буду вам Богом, а ви будите Мені народом »

Комментарии закрыты