Любавичський ребе в одній зі своїх бесід говорить, що в Ѓалахе є правило: міцвойс не вимагають наміри. Тобто виконання заповіді зараховується людині навіть тоді, коли вона виконує її випадково, під впливом інших людей або обставин. Наприклад, якщо людина не хоче давати цдоку, але хтось змусить її віддати гроші на благодійність, все одно вважається, що вона виконала відповідну міцву. Більш того, Ребе додає: виконання заповідей про цдоку може проходити взагалі без відома самої людини. Скажімо, вона може загубити монету, а її знайде бідняк, і це буде для нього засобом існування.

Цю ідею благодійності містить тижнева глава Ісро, важливу частину якої становлять Десять заповідей. Перша заповідь відкривається словами: «Я — Господь, Бог ваш, Який вивів вас із землі Єгипетської». У коментарі Раші на цей вірш говориться: «Те, що Я вивів вас, — Вихід сам по собі — вартий того, щоб ви Мені підкорялися».

Майже рік тому рабин Шолом Грінберг, посланник Любавичського ребе в Шанхаї, імпортував в Китай 10 тисяч захисних масок і роздав їх літнім китайцям, які живуть в історичному районі Хонкоу, де під час Другої світової війни було розташоване єврейське гетто. Він сказав: «Для нас велика честь допомагати тим, хто підтримував наш народ, коли він потребував допомоги. Це невеликий вираз вдячності китайському народу за його дружбу і підтримку. Всього кілька тижнів тому світ відзначив 75-річчя з дня визволення таборів смерті. У ті дні багато євреїв знайшли притулок в Шанхаї, і особливо в цьому районі». Благодійна акція позбавила людей похилого віку від стояння в чергах, щоб купити захисну маску від коронавірусу. Крім цього, рав Шолом імпортував 5 тисяч масок для дітей і роздав їх в дитячому медичному центрі в Шанхаї.

Як сказано: «Я пам’ятаю про прихильність до Мене в юності твоїй, ту любов, коли ти наречена була, як йшла ти за Мною по пустелі, по землі незасіяній».

Комментарии закрыты